Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Dziś po raz kolejny wracamy do Was z serią TOP 10. Tym razem temat będzie dotyczył TOP 10 skupów, które obecnie cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. W jakich miejscowościach się znajdują ? Jakie ciekawostki związane są z miastami, w których są ulokowane ?

TOP 10 najpopularniejszych skupów katalizatorów

Dziś po raz kolejny wracamy do Was z serią TOP 10. Ostatnim razem pisaliśmy o TOP 10-ciu najdroższych katalizatorach, gdzie wyszczególniliśmy ich kwoty, modele aut, w których są montowane oraz krótko je scharakteryzowaliśmy. Niedawno na naszym poradnikowym blogu pojawił się także wpis  – „TOP 10 najbardziej awaryjnych katalizatorów” gdzie omówiliśmy, które modele najczęściej się psują, w jakich samochodach , a także w której części katalizatora należy spodziewać się usterki. Wskazaliśmy również co zrobić jeśli staliśmy się już szczęśliwymi posiadaczami zużytego katalizatora.

Tym razem temat będzie dotyczył TOP 10 skupów, które obecnie cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. W jakich miejscowościach się znajdują ? Jakie ciekawostki związane są z miastami, w których są ulokowane ? Kryterium wyboru była ilość zapytań o wycenę jakie otrzymują w ciągu całego roku. Ich popularność nie wynika jednak wyłącznie z doskonałego położenia geograficznego, a przede wszystkim z profesjonalnego podejścia do Klientów, ogromnej znajomości tematu i fachowości.  Oto one, kolejność przypadkowa :

Skup katalizatorów w Trzebini – Dariusz – tel. 604611917 adres e-mail : dsautospzoo@wp.pl  

skup przyjmuje tylko ilości hurtowe .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzebinia – średniej wielkości miasto położone w województwie małopolskim. Liczy ponad 20 tys. mieszkańców. Położone jest na terenach wyżynnych, a jednocześnie obrzeżach Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. W czasach średniowiecznych wchodziła w skład państwa wielkomorawskiego. Pierwsza poczta miejska założona tu, była jednocześnie stacją konną poczty króla Zygmunta Augusta i mieściła się w sukiennicach na trzebińskim Rynku. W latach zaborów znalazła się pod władaniem austriackim. W 1910 r. uruchomiono na ziemiach tzw. Sierszy elektrownię, a rok później założona została Cementownia „Górka”. Gdy nastała II wojna światowa, na terenie znanego w Trzebini pałacu „Dworek Zieleniewskich” stacjonowały wojska NKWD, z kolei na obszarze kamyczkowni, wojska Armii Czerwonej. Ciekawostką jest, że Rosjanie wywieźli z terenu Huty  dwa okręty podwodne w częściach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Suwałkach – Rafał tel. 511 039 104 adres e-mail : rafal407@op.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znane miasto w województwie podlaskim, leżące nad rzeką Czarna Hańcza. Położone blisko granicy z Litwą, Obwodem Kalingradzkim i Białorusią. Mieści się na terenach tzw. „Zielonych Płuc Polski”, a jednocześnie na ziemiach bogatych w rudy żelaza, wanadu, ołowiu, oraz rzadko spotykanego w Polsce tytanu. Suwalszczyzna określana jest często jako najzimniejszy obszar Polski. W 1842 r. w mieście tym urodziła się znana wszystkim Maria Konopnicka, a 1882 r. Aleksandra ze Szczerbińskich, która została żoną Józefa Piłsudskiego. W Suwałkach  urodził się także Andrzej Wajda. Podczas II Wojny Światowej wcielono miejscowość do Rzeszy Niemieckiej i nazwano ją „Sudauen”. Obecnie liczy koło 70 tysięcy mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Oławie – Marek tel. 669 380 097 adres e-mail olawa@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oława położona jest w województwie dolnośląskim, a konkretnie rzecz biorą w aglomeracji wrocławskiej. Leży nad trzema rzekami – Oławką, Odrą i Zieloną. Nazwa miasta wzięła się od przedrostka „Oła”, które oznacza wodę. Miasto powstało z przekształcenia przez Henryka Brodatego jego własnych ziem położonych w okolicy znanego wszystkim z lekcji historii Psiego Pola. Wartym zobaczenia miejscem jest Zamek w Oławie, bardziej jednak przypominający dwór, zbudowany został w XIV wieku przez księcia Ludwika I. Posiadał jednak wieżę bramną, a całość otaczała nawodniona fosa oraz mury obronne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Warszawie –Bogdan tel. 606 987 490 adres e-mail : kos66@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza stolica jest zarazem największym miastem w kraju. Jej założenie datuje się na wiek XIII wiek. Na mocy Unii Lubelskiej w 1569 roku została ustanowiona miejscem obrad Sejmów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a 27 lat później przeniesiono tam dwór królewski. Słynny, zabytkowy Zamek Królewski, w którym jako pierwszy zamieszkał król Zygmunt II Waza. Był wielokrotnie celem ataków szwedzkich, niemieckich, rosyjskich oraz austriackich. Budowla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Herbem miasta jest znany wszystkim wizerunek Syrenki, o której powstała interesująca legenda opowiadana dzieciom do dziś. To co warto zobaczyć będąc w tym mieście to Pałac Kultury i Nauki, który stanowił „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”, Teatr Wielki, Filharmonia Narodowa, Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, Biblioteka Narodowa, Hala Torwar, a od 2012 r. Stadion Narodowy, znany również pod nazwą PGE Narodowy, który stanął w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Gdyni – Antoni tel. 508259482 adres  e-mail : katmetga@o2.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdynia wchodząca w skład Trójmiasta położona jest na Morzem Bałtyckim. Istnieje już od czasów średniowiecznych, wówczas była to wioska rybacka. Prawa miejskie otrzymała dopiero w lutym 1926 roku, a do założenia miasta skłoniła włodarzy budowa portu, którego zadaniem było zagwarantowanie Polsce dostępu do szlaków handlowych oraz wojskowych baz morskich. Rozwój miasta nastąpił gwałtownie. W ciągu kilku lat z małej wioski, zamieniło się w krajową metropolię. Jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w kraju. Gdynia słynie również z robiących wrażenie wieży tzw. „Sea Towers”,gdzie jeszcze przed wojną w ich miejscu znajdowało się morze, znanego wszystkim koncertu Open’er, małego aczkolwiek niezwykle urokliwe molo w dzielnicy Orłowo, a także z festiwalu filmowego, w trakcie którego rozdaje się prestiżową nagrodę „Złote Lwy”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Łodzi – Rafał tel. 662 770 000 adres e-mail : raf-kat@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łódź jest zdecydowanie miastem akademickim. Znajduje się w nim  6 państwowych uczelni oraz aż 22 niepubliczne szkoły wyższe. W czasach komunistycznych był sercem przemysłu włókienniczego oraz filmowego. Znajduje się na trzecim miejscu w kraju pod względem zamieszkującej go liczby osób (Warszawa – I miejsce, Kraków – II). Do dziś istnieje kilka hipotez skąd wzięła się nazwa. W czasach II wojny światowej, Adolf Hitler planował przekształcenie jej w stolicę Generalnego Gubernatorstwa. Obrazek, który kojarzyć nam się może z Łodzią to ulica Piotrkowska, która wbrew powszechnym opiniom, nie jest najdłuższą tam ulicą, a jest nią ulica Pomorska. Ze względu na jej szczególne ulokowanie – położona między placem Wolności a placem Niepodległości  – mawia się, że droga od wolności do niepodległości mierzy 4,2 km.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Przemyślu – Łukasz tel. 889 188 462  adres e-mail: katalizatoryskup@o2.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przemyśl położony jest w województwie podkarpackim nad rzeką San. W mieście tym powstał w 1869 roku pierwszy w Europie teatr amatorski. W czasach wojennych, miasto leżało jednocześnie w dwóch krajach. Część prawa należała do ZSRR, a lewa do Rzeszy Niemieckiej. Położony jest na siedmiu wzgórzach. Ciekawostką jest, że miasto “zagrało” w filmie Andrzeja Wajdy „Kronika wypadków miłosnych”  Wilno. Przemyśl znany jest także z jedynego w kraju muzeum dzwonów i fajek, centrów kultury japońskiej, połączenia kolejowego z Ukrainą oraz autobusów napędzanych gazem ziemnym. Warto wspomnieć również, że do budowy basztu  Zamku Kazimierzowskiego zmuszono jeńców z bitwy pod Grunwaldem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Tarnowie– Kamil tel. 726 776 172 adres e-mail : fhusprint2005@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarnów to małopolskie miasteczko zamieszkane przez 100 tysięcy mieszkańców. Znane ze swojej starówki, którą nazywa się często perłą polskiego renesansu. Najbardziej znaną budowlą, która zachwyca architekturą jest Tarnowska Bazylika Katedralna. Ponadto pomnik rodu Tarnowskich do dziś uchodzi za najbardziej imponujący nagrobek w całej Europie. Na pochwałę zasługuje także piękny Ratusz. Według Jana Długosza, nazwa miejscowości prawdopodobnie pochodzi od cierni tarniny, która rosła na tamtejszych wzgórzach. Inne źródła podają, że jednak od imienia rycerza Tarna, założyciela osady, która dała zalążek miastu. W Tarnowie mieści się również najstarsze muzeum diecezjalne w kraju, które kryje w swoich murach tryptykowe ołtarze wpisane na wspomnianą listę UNESCO. W mieście tym narodził się bohater wojenny gen. Józef Bem oraz Jan Szczepanik, wynalazca kamizelki kuloodpornej. Udało mu się również skonstruować telektroskop, czyli dzisiejszy telewizor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Nowym Sączu – Sebastian tel. 739 229 229 adres e-mail : metalex@opoczta.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Sącz – małopolskie miasto, stolica powiatu nowosądeckiego. Jest niewątpliwie jednym z najstarszych miast w naszym kraju. Prawa miejskie zyskał już w 1292 roku, lokowany był przez króla Wacława II. Dogodne umiejscowienie miasta, zapewniające bliskość szlaku handlowego z Węgrami umożliwił mu szybki rozwój. Podczas rządów Kazimierza Wielkiego, w Nowym Sączu stanął okazały sądecki zamek obronny, który stał się miejscem spotkań królów i książąt. Między innymi spotkali się w nim nasz król Jagiełło oraz książę Witold, gdzie omawiali wojenną taktykę, szykując się do wojny z Krzyżakami.  Obecnie Nowy Sącz liczy ponad 85 tysięcy mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skup katalizatorów w Krakowie– Aneta tel. 793 090 399 adres e-mail:skupkatalizatorow1@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dawna stolica Polski, miasto, które w niektórych regionach świata kojarzone jest bardziej niż Warszawa. Uwielbiane przez turystów przez zachwycającą architekturę, wiszący w powietrzu starodawny czar, urokliwe uliczki Starego Miasta oraz klimatyczne knajpki, w których tworzyli znani artyści. Miasto kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek. W Krakowie powstał pierwszy w kraju Uniwersytet założony przez króla Kazimierza Wielkiego, gdzie naukę pobierali tak wielcy rodacy jak Mikołaj Kopernik, Jan III Sobieski czy Jan Kochanowscy. Tu kształcił się również obecny Prezydent, Andrzej Duda. To właśnie tam nakręcono znany na świecie film „Lista Schindlera”,  rokrocznie odbywa się parada jamników, a w dodatku na  krakowskim rynku znajduje się krzywa wieża. Okazuje się, że wieża ratuszowa odchylona jest od pionu aż 55 cm. Kraków był też pierwszym miastem na całym kontynencie, które wpisano na listę UNESCO. Legenda głosi, że na Wawelu znajduje się owiany tajemnicą czakram wawelski, z którego płynie ogromna energia i moc, dzięki której miasto zawsze przetrwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na kolejne artykuły z cyklu “TOP 10” !