DS AUTO
CHRZANÓW

Spektrometr

Spektrometr co to takiego?
Spektrometr jest urządzeniem służącym do analizy składu chemicznego. To właśnie dzięki jego pracy możemy dokonać identyfikacji stopów stali, metali nieżelaznych oraz aluminium. W przypadku skupu katalizatorów najczęściej wykorzystywane są spektrometry XRF (ang. X-ray fluorescence), które wykorzystują metodę fluorescencji rentgenowskiej XRF. Badanie spektrometrem skupia się na pomiarze intensywności promieniowania i długości fali emitowanej przez dany pierwiastek po wzbudzeniu go przez promienie rentgena. W przypadku, gdy urządzenie jest odpowiednio skalibrowane wynik pomiaru jest bardzo dokładny i pozwala określić precyzyjnie zawartości metali szlachetnych w ceramice, a następnie przeprowadzić analizę monolitu. Co więcej metoda XRF jest bardzo prosta i szybka.

Jakie spektrometry wykorzystuje DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów?
W firmie DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów wykorzystywane są dwa rodzaje spektrometrów. Pierwszym z nich jest Olympus GoldXpert Analyzer, który jest kompaktowym urządzeniem, które w ciągu kilku sekund jest wstanie dokonać dokładnej analizy zawartości metali szlachetnych w katalizatorze. Analiza odbywa się w sposób chemiczny. Drugim urządzeniem w pełni mobilnym jest spektrometr Olympus Delta. Jego niewielkie rozmiary i szybka analiza zawartości metali szlachetnych zapewniają dobrego kompana do pracy. Urządzenie określa czy katalizator jest palladowy czy platynowy i informuje o przybliżonej zawartości metali szlachetnych. Wszystkie spektrometry z których korzysta firma DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów są odpowiednio skalibrowane i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Poprawnie działający spektrometr to klucz do pełnego zadowolenia klientów. Co więcej wszystkie urządzenia działają na legalnym oprogramowaniu, dzięki czemu po przeprowadzeniu badania otrzymamy certyfikat, przez co mamy pewność, że wynik badania jest realny.

Dlaczego spektrometry firmy Olympus?
DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów korzysta wyłącznie z produktów firmy Olympus, która jest liderem rynku sprzedaży spektrometrów. Urządzenia Olympus klasyfikowane są jako najlepsze na świecie, a pomiary przez nich wykonywane są bardzo dokładne, a przede wszystkim odbywają się w bardzo krótkim czasie, przez co bezpośrednio wpływają na moc przerobową laboratorium w którym są wykorzystywane. Cena jednego urządzenia wynosi nawet 100 000 złotych.

Przewaga dzięki odpowiednim spektrometrom
Nie da się ukryć, że zastosowanie najwyżej klasy spektrometrów przyczynia się do osiągnięcia pozycji lidera przez firmę DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów. Korzystając z jej usług mamy pewność dokładnie przeprowadzonej analizy katalizatora czego potwierdzeniem jest możliwość wygenerowania raportu z przeprowadzonego badania.