Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator JAZZ z Hondy

Katalizatory JAZZ wykorzystywane są w produkcji układów wydechowych przez Hondę. Liczą około 45 cm długości, i około 15 cm szerokości razem ze spłaszczonymi rantami. Waga wkładu wynosi 0,6 kg.

Cechą charakterystyczną jest brak numerów na pokrywie. Można rozpoznać go natomiast po 5 paskach zlokalizowanych pod obudową. Katalizatory montowane były w modelu Honda Jazz.

Katalizator JAZZ z Hondy

Honda Jazz lub Honda Fit , to samochód z segmentu B, zaliczany także do minivanów, stworzony przez japońską firmę Honda. Pojazd był produkowany w Japonii, Brazylii, Tajlandii, Tajwanie, Indonezji, Malezji, Chinach, Meksyku, a nawet Indiach.

Produkcja pierwszej serii, nazywanej także City, trwała od 1981 roku do 1986 roku. Pod względem stylistycznym, była niezwykle podobna do Nissana Micry. Po raz pierwszy zaprezentowana została podczas Tokyo Motor Show. Następnie, produkcję wstrzymano aż do roku 2001, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza według numeracji koncernu generacja modelu – Honda Jazz I. Pokazano ją w trakcie pokazu w Tokyo oraz Geneva Motor Show. Druga generacja trwała od 2008 – 2015 roku, a trzecia powstała w 2013 roku i wytwarza się ją do dziś.

Honda Jazz

Honda już w latach 80. używała nazwy „Jazz” na określenie trzydrzwiowego hatchbacka. Model ma stosunkowo dużo przestrzeni wewnętrznej w porównaniu do niewielkich wymiarów zewnętrznych. Osiągnięto taki efekt między innymi poprzez nie umieszczanie zbiornika paliwa z tyłu tak jak robi się to zwykle, ale bezpośrednio pod przednimi siedzeniami. To tworzy całkowicie płaską i niską podłogę załadunkową, nawet po złożeniu tylnych siedzeń. Kompaktowy silnik poprzeczny  korzystnie wpływa na przestrzeń wewnętrzną. W obszarze bezpieczeństwa, Honda Jazz zdobywła cztery z maksymalnie pięciu dostępnych gwiazdek w teście zderzeniowym EuroNCAP .

W 2005 r. Jazz przeszedł niewielki lifting, a kształt przedniego i tylnego zderzaka stał się dobrze rozpoznawalny. W lipcu 2007 roku Honda ogłosiła, że ​​na całym świecie sprzedano ponad dwa miliony produktów Jazz / Fits, w tym 417 000 w Europie.