Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Zakładając jakąkolwiek firmę, niezależnie czy jest to cukiernia, kwiaciarnia, biuro rachunkowe czy skup zużytych katalizatorów, pierwszą rzeczą o której musimy pomyśleć to wyposażenie się w najpotrzebniejsze do pracy narzędzia.

Spektrometr w skupie katalizatorów – luksus czy konieczność?

Zakładając jakąkolwiek firmę, niezależnie czy jest to cukiernia, kwiaciarnia, biuro rachunkowe czy skup zużytych katalizatorów, pierwszą rzeczą o której musimy pomyśleć to wyposażenie się w najpotrzebniejsze do pracy narzędzia.

Czym jest spektrometr?

Spektrometr to urządzenie służące do analizy składu chemicznego badanych próbek. W przypadku skupu katalizatorów najczęściej wykorzystywane są spektrometry XRF (ang. X-ray fluorescence), które wykorzystują metodę fluorescencji rentgenowskiej XRF.
Skupowane katalizatory samochodowe zawierają cenne metale szlachetne takie jak Platyna, Pallad oraz Rod. Wartość katalizatora samochodowego zależna jest więc od zawartości powyższych metali. Spektrometr jest urządzeniem, które pozwala nam określić z niebywałą precyzją skład chemiczny monolitu uzyskanego z katalizatorów.

Potrzebny nabytek

Otwierając skup katalizatorów, priorytetową kwestią jest oczywiście posiadanie możliwości wyceny wszystkich modeli, które otrzymamy od naszego Klienta. W momencie, w którym nie znamy konkretnego katalizatora, nie mamy go w naszej bazie i nie jesteśmy w stanie wycenić go po numerze, musimy skorzystać właśnie ze spektrometru, by móc zaproponować Kontrahentowi adekwatną cenę. Koszt wysokiej klasy urządzenia to około 100 000 zł. Nie każdą firmę rozpoczynającą działalność stać na taki wydatek. Alternatywą jest tutaj skorzystanie z firmy, która może wykonać dla profesjonalną analizę, wraz z pełnym raportem. Pełen raport z badania i wyceny obejmuje takie dane partii jak:

  • Aktualne kursy metali szlachetnych (np. Kitco)
  • Aktualne kursy walut
  • Wagę netto
  • Zawartość procentową Platyny, Palladu i Rodu w partii
  • Zawartość procentowa wody
  • Wagę suchą monolitu
  • Masę Platyny Palladu i Rodu
  • Wyliczoną cenę za partię
  • Dane wynikające z protokołu przekazania/przyjęcia odpadu

Posiadanie spektrometru jest zatem podstawą jeśli myślimy poważnie o biznesie i chcemy
odnieść sukces na tak wymagającym rynku.

Rodzaje spektrometrów

Na rynku spotykamy się ze spektrometrami stacjonarnymi – takimi jak ICP MS – uznawany jest on za najlepszy i najdokładniejszy spektrometr na świecie.
Aby lepiej zobrazować jego precyzję użyjemy porównania. Przeciętny spektrometr jest w stanie wykryć kostkę cukru w szklance wody. ICP MS jest w stanie wykryć kostkę cukru wrzuconą do morza. Warto również wymienić tu spektrometr Rigaku NEX CG – o wiele mniej spotykany lecz również cieszący się bardzo dobrymi opiniami.

Kolejnym rodzajem jest spektrometr ręczny – tu warto wymienić niezastąpione spektrometry marki Olympus. O wiele mniejsze i lżejsze co jednak nie zmniejsza precyzji ich pomiaru. Sami chętnie z nich korzystamy.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie Spektrometr?

Wybór na rynku jest duży. Również rozpiętość cenowa jest olbrzymia. Jak zatem wybrać odpowiednie dla siebie urządzenie, które wskaże właściwą zawartość metali szlachetnych w próbie i nie zrujnuje naszego budżetu ? Gdzie nauczyć się jego obsługi ? Warto skorzystać tutaj z wiedzy i doświadczenia firm, które od lat korzystają ze spektrometru w swojej codziennej pracy. Taką firmą jest DS Auto. Bez odpowiedniego spektrometru nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu i nie zdobylibyśmy zaufania tylu sprzedających. Jeśli planujecie rozwinąć własny skup katalizatorów zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu. Chętnie zademonstrujemy Wam jego działanie, pomożemy także wybrać odpowiedni model w atrakcyjnej cenie. Pamiętajcie, że zawsze jeśli nie jesteście w stanie pozwolić sobie na tak wyspecjalizowane urządzenie a chcecie rozwinąć swój skup, możecie zostać naszymi Partnerami. Otrzymacie wówczas tablet z aktualnymi cenami ponad 7 000 zużytych katalizatorów. Ceny aktualizowane są na bieżąco, a korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste. Zapewni Wam to możliwość prostej i szybkiej wyceny, a Waszym Klientom atrakcyjną cenę zgodną z rzeczywistą wartością. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną analizę spektrometrem lub zobaczyć jak wykorzystujemy spektrometr.