Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak
Zamiennik katalizatora firmy Walker z oznaczeniem KA265-103R-000169/WALKER

Ceny zamienników katalizatorów w 2021 roku

W ostatnich miesiącach widzimy wzmożone zainteresowanie kwestią zamienników katalizatorów. Część  z Was poszukuje takiej części do swojego samochodu, by zastąpić zużytą już, oryginalną część. Wielu jednak chce sprzedać zamiennik, który zdążył spełnić swoją funkcję w samochodzie i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Zamienniki również podlegają recyklingowi i przyjmowane są bez problemu w legalnych punktach skupu.

Zamiennik katalizatora firmy Walker z oznaczeniem KA265-103R-000169/WALKER

Często słysząc hasło “zamiennik”, jesteście przekonani, że jest ono równoznaczne z “bezwartościowy”. Wówczas zdarza się nawet, że rezygnujecie ze sprzedaży czy choćby zapytania o kwotę jaką możecie uzyskać za niego.

Warto sprawdzić jednak w naszym katalogu, jaką wartość ma zamiennik, którego Wy używaliście. Można bardzo łatwo tego dokonać, korzystając z zakładki “Cennik“. W dalszej części pokażemy Wam jak to zrobić.

Najpopularniejszym producentem, który zajmuje się wytwarzaniem zamienników do układów wydechowych jest firma Walker. Katalizatory produkowane przez nich często osiągają bardzo atrakcyjną cenę w skupie.

Od czego zależy wartość zamiennika?

Ceny zamienników, podobnie jak w przypadku oryginalnych części, zależą od ilości platyny, palladu lub rodu we wkładzie.

Wśród zamienników, znajdziemy zarówno części bezwartościowe (które mają głównie za zadanie wypełnić lukę po katalizatorze), części o małej wartości, ale także katalizatory o całkiem przyzwoitej wartości. Wiele zależy od tego, jaka jest destynacja wyprodukowanej partii i jakie obowiązują na danym obszarze normy środowiskowe. Im bardziej są one wyśrubowane, tym większa ilość metali szlachetnych znajdzie się w części i tym samym, osiągnie ona wyższą wartość.

W 2021 roku, mamy do czynienia z dużym wzrostem wartości zamienników. Nawet niewielki stopień napylenia, skutkuje atrakcyjną wartością katalizatora, dzięki rosnącym systematycznie kursom. Zachęcamy do śledzenia aktualnych cen na naszej stronie.

Jak znaleźć cenę zamiennika marki Walker?

Dokonanie wyceny zamiennika z pomocą katalogu na naszej stronie, jest niezwykle proste. W oknie wyszukiwarki, wystarczy wpisać frazę “Walker”, by naszym oczom ukazała się pełna lista części tej marki, które poddaliśmy analizie.

Aby uzyskać konkretną informację, wystarczy tak jak przy oryginalnych modelach, podać oznaczenie wybite na pokrywie, a następnie kliknąć “Pokaż cenę”.