Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Podsumowanie 2021 roku – co wydarzyło się w DS AUTO w ostatnich miesiącach

Początek roku stanowi idealną okazję do refleksji nad tym, co wydarzyło się w minionym roku – jakiego postępu dokonaliśmy w ostatnich 12-stu miesiącach, jakie cele biznesowe udało nam się zrealizować, oraz co moglibyśmy ulepszyć, aby wejść w nowy rok z jeszcze większą energią i gotowością do dalszych działań.

Chcemy podzielić się z Wami naszym podsumowaniem 2021 roku i przypomnieć, co udało nam się zdziałać wraz z Wami!

Rok był pełen wrażeń – obfitował w sumienną pracę, generowanie nowych pomysłów i udogodnień dla naszych Partnerów, a także wdrażanie usprawnień, które sprawią, że zarówno my, jak i nasi Klienci, będziemy mogli działać jeszcze bardziej efektywnie. Nie zapomnieliśmy także o wspólnej zabawie i odpoczynku od pracy.

Co wydarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy?

Intensywnie rozbudowywaliśmy nową część siedziby

Początkiem 2020 roku, na stronie Unimetal Recycling, informowaliśmy o rozpoczęciu prac budowlanych, których celem jest powiększenie naszej siedziby głównej przy ulicy Tuwima 21 w Trzebini, o nowy budynek.

Rosnąca liczba obsługiwanych stacji demontażu pojazdu i punktów skupu sprawiła, że konieczna okazała się rozbudowa zakładu, by możliwym stało się odbieranie jeszcze większej ilości materiału, a nasi Klienci nie musieli czekać na termin dostawy dłużej niż to konieczne. Ponadto wymagało tego regularne poszerzanie się naszego zespołu o nowych specjalistów. W ostatnim czasie dołączyło do nas wielu znających się na swej pracy fachowców, którzy pragnęli się wraz z nami rozwijać.

Rozbudowa idzie pełną parą, a efekty możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Na dwóch ujęciach stan rozbudowy ze stycznia 2021 oraz aktualny.

Nie możemy doczekać się otwarcia nowej części siedziby! Będziemy informować Was na bieżąco o postępach prac.

Zebraliśmy ponad 1727 ton monolitu ceramicznego!

Dzięki rozbudowanej sieci partnerskiej i coraz większemu zasięgowi działania, zebraliśmy 1727,46 ton materiału o kodzie 160801 i 160803, który uległ przetworzeniu w naszej siedzibie głównej w Trzebini i z którego zostały odzyskane cenne metale szlachetne: platyna, pallad i rod. Wierzymy, że nasza praca przyczyni się do dalszego rozwoju motoryzacji w Europie oraz innych gałęzi, w których wykorzystywane są powyższe pierwiastki. Pamiętajmy, że recykling jest zawsze korzystniejszą formą pozyskiwania surowców niż wydobycie.

Bacznie przyglądaliśmy się zmianom w kursach metali szlachetnych

Codziennie, przez cały poprzedni rok, aktualizowaliśmy nasz cennik w oparciu o bieżące kursy platyny, palladu i rodu na giełdzie londyńskiej, informując Was przy okazji o wszelkich znaczących zmianach. Naszym stałym Dostawcom, jak zawsze oferowaliśmy możliwość fix-owania (zamrażania) cen, aby zminimalizować ewentualne straty i zapewnić im poczucie bezpieczeństwa w warunkach niepewności rynkowej.

Jak zmieniła się wartość powyższych surowców w trakcie ubiegłego roku?

Pomimo naturalnych, okresowych wzrostów i spadków, w przypadku platyny i palladu mieliśmy do czynienia z dość wyraźną tendencją spadkową, trwającą większość roku, która finalnie przyczyniła się do istotnego obniżenia wartości rynkowej tych pierwiastków.

Platyna rozpoczęła rok z ceną 1080 USD/uncję. W połowie lutego wystąpił skok do wartości 1 348 USD/uncję, który wielu dał nadzieję, że notowania będą dalej rosnąć. Niestety, już początkiem marca cena wróciła do poziomu 1200 USD/uncję i do połowy czerwca oscylowała wokół tej wartości. W drugiej połowie roku, platyna konsekwentnie traciła.  Mimo chwilowej poprawy sytuacji w połowie listopada, ostatecznie musimy mówić o stratach. Różnica roczna wynosi 114 USD (Zmiana o 10,52%).

Notowania platyny w 2021 roku, źródło: bankier.pl

Pallad rozpoczął rok z ceną 2 389 USD/uncję. Okres szczytowy zaczął się początkiem marca i trwał do połowy sierpnia. Wówczas, uncja tego metalu oscylowała wokół wartości 2800 USD, a w kulminacyjnym momencie osiągnęła cenę równą 3 017 USD. Druga połowa roku, niestety tak samo jak w przypadku platyny przyniosła spadek. Rok zakończył się z kursem równym 1903 USD/uncję, zatem o 486 dolarów niższym niż początkowo.

Notowania palladu w 2021 roku, źródło: bankier.pl

Spadki dotknęły także rod, choć wartość tego metalu w najgorszym momencie osiągała wartość 9 500 USD/uncję, co nadal jest całkiem niezłym rezultatem. Najwyższe kursy tego pierwiastka obserwowaliśmy również w pierwszej połowie roku. Wówczas, metal ten osiągał ceny wynoszące ponad 25 000 USD/uncję (maksymalnie 27 000 USD/uncję). Druga połowa roku niestety nie była już tak hojna i metal finalnie osiągnął wartość 15 500 USD/uncję (Początkiem stycznia kurs wynosił 19 000 USD/uncję).

Notowania rodu w 2021 roku, źródło: bankier.pl

Nawiązaliśmy współpracę z Partnerami z najdalszych zakątków ziemi

DS AUTO dociera do najdalszych zakątków świata. W tym roku nawiązaliśmy udaną współpracę z firmami z Somalii, Japonii, Cypru oraz udostępniliśmy do Waszego użytku punkt partnerski w Turcji. W rozwinięciu skrzydeł na innych kontynentach, sprzyja wypracowana przez markę renoma i zdobyte zaufanie Klientów.

Dziękujemy za zaufanie, którym tak chętnie nas darzycie!

Poszerzyliśmy katalog o nowe modele katalizatorów
Cały czas poszerzamy nasz katalog katalizatorów o nowe modele. Wszystkie nowe części, które do nas trafiają, badamy w laboratorium, by z pomocą analizy chemicznej określić zawartość platyny, palladu i rodu w ich wkładzie.
W ostatnim roku, do katalogu dołączyło ponad 400 nowych modeli, których ceny na bieżąco możecie już sprawdzać w naszym cenniku.

 

Wydaliśmy kolejne wydanie katalogu DS AUTO

Przygotowaliśmy jak co roku zaktualizowany katalog DS AUTO, który wydaliśmy we wrześniu. Przybliżył on Państwu sposób naszego działania, to, jakimi wartościami kierujemy się w codziennej pracy i jak wspieramy działające z nami punkty skupu.

Katalog znajdziecie pod linkiem.

Odwiedzaliśmy naszych Partnerów

Praca w firmie o tak dużym zasięgu działania, ma wiele zalet. Jedną z nich, jest możliwość spotykania wspaniałych i interesujących ludzi z całego świata. Gdy dodatkowo, mają podobną “zajawkę” jak my, to jest pewne, że takie spotkanie będzie niezwykle twórcze i na długo zapadnie w naszej pamięci!  Z pewnością zapamiętamy przemiłą wizytę w Rumunii, u naszych Partnerów i przyjaciół z firmy Topcat Recycle.

Nasza strona rozwijała skrzydła

Od 1 stycznia 2021 do 1 stycznia 2022, nasza strona odnotowała:

– 1 597 104 użytkowników – 127%-owy wzrost w stosunku do 2020 roku
– 7 678 175 sesji
– 21 714 172 odsłon stron (w tym 6 502 956 to odsłony samego cennika)
– 11 092 095 wycen (kliknięcie w Pokaż cenę)
Największym zainteresowaniem, nasza strona cieszyła się w Polsce, Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Bułgarii, Serbii, Czechach, Holandii i Słowacji.

 

Po raz kolejny postawiliśmy na sport

Wspieramy pasję i zaangażowanie lokalnych sportowców. Przedłużyliśmy umowę o współpracy sponsoringowej z drużyną Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Zaczęliśmy także wspierać Akademię Bokserską w Libiążu.

Szkółkę bokserską prowadzi Pan Ariel Środa, którego zamiłowaniem jest prowadzenie i promowanie boksu olimpijskiego wśród szerokiego grona, w którym swoje miejsce znajdują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety i dzieci.

 

Uczestniczyliśmy w konferencjach poświęconych tematyce recyklingu

Między innymi, we wrześniu wzięliśmy udział w konferencji “Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji”, organizowanej przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów w Warszawie.
Wyposażaliśmy naszych Partnerów w sprzęt niezbędny do rozwoju
Nasi Partnerzy tak samo jak my postawili na rozwój i  w 2021 roku doposażali swoje punkty skupu w ręczne spektrometry XRF, młyny kulowe, nożyce aligatorowe czy miksery nożowe. Z radością patrzymy jak powiększają swój zespół o nowych pracowników i zwiększają swój obszar działania. Cieszymy się każdym Waszym sukcesem!
Dołączyliśmy do Armii Janka
Wraz z Unimetalem, dołączyliśmy do Armii Janka w walce z SMA i dzięki nominacji Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie MOKSiR Chrzanów wykonaliśmy #challengedlaJanka w postaci przysiadów. Przekazaliśmy na leczenie Jasia równowartość katalizatora z oznaczeniem GM28 w wysokości 2500 zł. Wystawiliśmy na licytację pamiątkowy, złoty katalizator oraz 44 pamiątkowe koszulki z Pucharu Polski Strongman w Trzebini. 
Dzieliliśmy się naszym doświadczeniem i wiedzą
 
Do naszego laboratorium UniLab Laboratorium Analityczne na okres wakacyjny dołączyli pracowici i ambitni praktykanci – Eryka, Julia oraz Bartosz. Wspierali nasz zespół w codziennych zadaniach zdobywając przy okazji nowe doświadczenia zawodowe.
Z kolei, do działu marketingu dołączyły początkiem lipca dwie sympatyczne praktykantki – Oliwia i Julita. Integrowaliśmy się!
W 2021 roku sporo się działo jeśli chodzi o integrację.  Świętowaliśmy hucznie Dzień  Dziecka podczas wielkiego pikniku, wraz z naszymi rodzinami. Dzięki animacjom i pysznemu cateringowi, nie tylko najmłodsi świetnie się bawili.
Równie miło wspominać będziemu firmową Wigilię, która odbyła się w restauracji Arkadia w Myślachowicach.
 
Współorganizowaliśmy United Crew Event 2k21
W 2021 odbyła się druga już edycja zlotu pojazdów stuningowanych United Crew Event 2k21 w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek , którą mieliśmy przyjemność współorganizować wraz z ekipą United Crew. Wydarzenie to było nie lada gratką dla fanów motoryzacji, a możliwość podziwiania nietuzinkowych samochodów, dała nam masę frajdy.
Współorganizowaliśmy I CHRZANOWSKIE EKO-TARGI.
Celem wydarzenia, które zorganizowaliśmy wraz z naszym Partnerem – firmą Unimetal Recycling oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie MOKSiR Chrzanów było propagowanie wśród mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego wiedzy z zakresu szeroko rozumianej ekologii, Gospodarki Obiegu Zamkniętego, segregacji odpadów oraz recyklingu i korzyści z niego płynących.
Uczestnicy wydarzenia mogli dzięki fantastycznym Wystawcom (lokalnym firmom, których działalność przyczynia się do poprawy stanu naszego środowiska) zdobyć cenną wiedzę podczas prelekcji dotyczących alternatywnych środków czystości w gospodarstwie domowym, zapoznać się z ideą zero-waste oraz dowiedzieć się jaką moc i wpływ na planetę mają nasze codzienne wybory.
Tego dnia odbyły się również prezentacja samochodów elektrycznych – prezentacji dokonali dealerzy samochodów Nissa Leaf, Mazdy MX-30 oraz Hyunadai Kona; warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych oraz charytatywna zbiórka nakrętek na rzecz Mikołaja Banaszaka.
Mieszkańcy mogli także odciążyć środowisko dzięki zbiórce elektroodpadów, które trafią do recyklingu w specjalizującej się w utylizacji tego typu odpadów firmie – Biosystem.

Odwiedziła nas ekipa popularnego kanału Fabryki w Polsce

Wszystko po to, by zobaczyć na żywo jak przebiega proces odzysku cennych metali szlachetnych z zużytych katalizatorów samochodowych.

👉Jesteście ciekawi efektów? Zapraszamy do obejrzenia filmu 😉
https://www.youtube.com/watch?v=l_nqgPlmRJw

Zagościliśmy na dobre na tik-toku

Idziemy z duchem czasu, więc poszerzamy nasze kanały komunikacyjne o nowe media, by móc pozostawać z Wami w stałym kontakcie. Kręcenie tik-toków przypadło nam do gustu i okazało się świetną formą relaksu w przerwach od pracy. Mamy nadzieję, że i na Waszych twarzach wywołają one uśmiech. Efekty możecie zobaczyć na naszym kanale: https://www.tiktok.com/@katalizatorychrzanow

Liczymy na Waszą subskrypcję 😉

Organizowaliśmy liczne konkursy z nagrodami

W naszych mediach społecznościowych wiele się działo. W ubiegłym roku przygotowaliśmy dla Was wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Największym zainteresowaniem cieszył się ostatni, w którym do wygrania były klocki Lego DC Mobilna Baza Batmana. Dziękujemy, że tak chętnie się w nie angażowaliście i wykazywaliście swoją kreatywnością.

Dostarczaliśmy Wam wiedzę i informacje o zmianach w przepisach

Na stronach katalizatorychrzanow.pl oraz unimetalrecycling.pl pojawiały się regularnie artykuły, dotyczące najnowszych zmian w prawie podatkowym, środowiskowym czy drogowym. Pozostając z nami, byliście zawsze na bieżąco ze wszystkimi istotnymi informacjami, zwłaszcza tymi, które przydatne są w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Naszych Klientów wspieraliśmy w prawidłowym prowadzeniu dokumentacji środowiskowej, tworzeniu kart KPO czy koniecznych sprawozdań.

Podsumowując…
Ostatni rok był niezwykle intensywny, pracowity i owocny jeśli chodzi o nowe inicjatywy i pomysły, które wdrożyliśmy w życie. Nawiązaliśmy wiele wspaniałych relacji, nie tylko biznesowych. Poznaliśmy wielu inspirujących ludzi, którzy podobnie jak my, pragną realizować swoją pasję i wykorzystywać swój zapał do działania. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok będzie równie interesujący, czego sobie i wszystkim sympatykom DS AUTO gorąco życzymy!