Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizatory SDH11 i K2BW z Kia Carens

Katalizator o numerze SDH11 oraz K2BW cechuje symetryczna obudowa z dwoma wylotami. Charakterystyczną cechą katalizatorów są wypustki oraz wytłoczony wzór na obudowie. Ich długość wynosi 40 cm, a szerokość ok. 17 cm. Najczęściej te katalizatory można spotkać w modelu Hyundai Carens z silnikiem 1,8 l w benzynie w czasie produkcji w 2005 roku. Bieżącą wycenę za ten oraz inne katalizatory można uzyskać kontaktując się z wybranym przedstawicielem naszej sieci.

Katalizator SDH11 z Kii Carens
Katalizator K2BW z Kii Carens

Kia Carens to kompaktowy MPV koreańskiego producenta, którego realizacja rozpoczęła się w 1999 roku. W czasie swojej produkcji udało się temu modelowi dotrzeć do wielu zakątków świata również pod zmienioną nazwą „Rondo”.

Kia Carens, źródło: internet

Stylistyka tego  modelu nawiązywała do modelu Carnival stając się jego mini wersją.

Kia Carens, źródło: internet

Produkcja samochodu w czasie rozwoju takich modeli jak choćby Opel Zafira zaważyły na tym, aby model Carens sprzedawany był zarówno w wersji siedmiodrzwiowej jak i pięciodrzwiowej.

Kia Carens, źródło: internet

Do napędu pojazdu służył silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra o mocy 110 lub 126 KM.
Moc była przekazywana na koła za pośrednictwem 5 biegowej skrzyni ręcznej lub 4-stopniowego automatu.

Standardowe wyposażenie w zależności od rynku obejmuje: 16-calowe felgi aluminiowe, odtwarzacz AM / FM / CD / radio satelitarne Sirius / MP3, dodatkowe gniazdo do iPoda, klimatyzację, elektryczne szyby i zamki do drzwi, przednie / boczne / boczne kurtyny powietrzne , Hamulce tarczowe na cztery koła, ABS , elektroniczna kontrola stabilności, system monitorowania ciśnienia w oponach, zatrzask, blokady drzwi przed dziećmi, odchylana kolumna kierownicy, przednie i tylne gniazda 12 V, przednie i tylne uchwyty na napoje.

W 2006 roku została wypuszczona kolejna generacje modelu znanego również jako Rondo Stateside, Carens.

Ta nowa wersja pojazdu była również dostępna w Kanadzie i Australii, gdzie produkcja została wstrzymana w 2001 roku. Pojazd nadal był dostępny w wersji 5 i 7 miejscowej, napędzanej silnikiem 2,0, 2,4 lub 2,7 V6 z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Największym konkurentem tego pojazdu była Mazda 5.

Kia Carens, źródło: internet

W 2013 roku pojawiła się nowa generacja modelu w której zastosowano nowy projekt nosa tygrysa Kia, który obejmował również wąskie, długie reflektory, diodowe światła do jazdy dziennej, ostrzejsze linie, nowe felgi, a także pojawiła się nowa gama kolorów do wyboru.
Wnętrze pojazdu również zyskało na zmianie, pojawiło się znacznie więcej technologii, która ułatwiła jazdę kierowcy.
Ciekawostką jest, że w czasie produkcji tej generacji modelu był promowany przy współpracy z  DreamWorks Animation w filmie Krudowie.