Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 46442423 z modelu Lancia Ypsilon

Katalizatory z oznaczeniem 46442423 znajdziecie w katalogu marki Fiat.

Część cechuje obły kształt i niewielkie rozmiary – wynoszące lekko ponad 25 cm długości. Waga wkładu nie przekracza jednego kilograma. Model nie jest symetryczny ze względu na różnice w średnicy wylotów.

Model montowano od 1995 roku, w pojeździe Lancia Ypsilon 1.4  z silnikiem benzynowym.

Aktualną cenę możecie sprawdzić na stronie modelu.

Katalizator 46442423 z modelu Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon to samochód osobowy z segmentu B produkowany przez włoskiego producenta. To pięciodrzwiowy hatchback, którego produkcja została podzielona na dwie generacje.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2003 roku, jako zamiennik modelu Lancia Y.  Pierwsza generacja była produkowana do 2010 roku, a produkcja drugiej generacji trwała do momentu premiery trzeciej, w Genewie, w 2011 roku. Od 2014 r. w FCA Włochy (właściciel akcji Lancia) zadecydowano, że pojazd ten będzie sprzedawany wyłącznie na włoskim rynku motoryzacyjnym.

Po podpisaniu pierwszej umowy o współpracy między Fiatem i Chryslerem w 2009 roku, druga generacja Ypsilon była sprzedawana w Wielkiej Brytanii pod marką Chrysler i oferowana jako Chrysler Ypsilon.

Produkcja tego modelu okazała się znacząca dla historii marki Lancia.

Lancy Ypsilon, 1995 r., źródło: Internet

Ypsilon pierwszej generacji to czteromiejscowy pojazd z napędem na przednie koła i poprzecznym silnikiem zamontowanym z przodu. Zbudowany został na platformie Fiata Punto II. Wymiary zewnętrzne różnią się jednak od jego poprzednika. Lancia Y pozostała z dala od tradycyjnych kategorii samochodów osobowych, takich jak Opel Corsa i zbliżyła się bardziej do małych modeli premium, takich jak Mini czy Mercedes-Benz Klasy A.

W październiku 2006 roku wprowadzono do sprzedaży wersję z niewielkimi zmianami estetycznymi, znaną jako Mk2 Facelift. Do zmodyfikowanych elementów można zaliczyć: przednie i tylne reflektory (znane jako światła Nipple ), listwy drzwi oraz tylne i przednie zderzaki. Dostępna była też nowa paleta kolorów, a także wprowadzony system Blue & Me (połączenie Bluetooth i port USB) w ramach wyposażenia.

Druga generacja Lancii Ypsilon została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2011 roku. Był to czteromiejscowy pojazd z napędem na przednie koła, poprzecznym silnikiem z przodu i pięciodrzwiowym nadwoziem typu hatchback . Wprowadzony do sprzedaży w 2011 roku, zbudowany na rozszerzonej wersji platformy Mini z Fiata 500 .

Dla większej ekologii, wprowadzono funkcję City do użytku w środowisku miejskim.

Lancia Ypsilon, 1995 r., źródło: Internet

Pod koniec roku 2015 wprowadzono zmiany estetyczne: chromowana kratka poziomych listew znika i  zostaje zastąpiona węższą, matową i czarną strukturą plastra miodu. Zderzak poszerzono zyskując bardziej “solidny” wygląd, a tablicę rejestracyjną przeniesiono wyżej (tuż pod nowym grillem). Zwiększono również pojemność wewnętrznych schowków, tunel środkowy został nieco przeprojektowany, dodano system nawigacji Uconnect, z ekranem dotykowym i połączeniem internetowym (dostępny tylko w wersji Gold, Platinum i Opening Edition jako opcjonalnie). Ponadto dodano dwa nowe kolory karoserii: Blun di Blu i Avorio chic oraz nowe tapicerki wewnętrzne.

Nowy Ypsilon sprzedawano od 2011 roku pod marką Lancia na całym świecie, z wyjątkiem Irlandii i Anglii, gdzie był sprzedawany jako Chrysler Ypsilon, zgodnie z planem synergii obu marek, rozpoczętym od przejęcia Fiata SpA przez Chrysler Group LLC .

Firma produkująca produkty sportowe MomoDesign współpracowała z Lancią przy tworzeniu specjalnej edycji „S by MomoDesign”, która miała wielką literę S obok oznaczenia na tylnej klapie, logo „MomoDesign” na środkowych słupkach drzwi, ekskluzywne koła, specjalną dwukolorową farbę oraz sportowe wykończenia wnętrz.

Włoska marka współpracowała także z magazynem modowym dla kobiet “ELLE”, tworząc specjalną edycję, która cechowała się  specyficzną dwukolorową farbą  i opatrzona została logiem magazynu pod panelami zewnętrznych drzwi przednich. Miał także specjalne, mieszane wykończenie wnętrza ze skóry i alcantary oraz  specjalne opony pomalowane na kolor „Cipria Glam”.

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi katalizatorami marki Lancia.