Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Rozliczenie nowego Kontrahenta

Nowy rok zaczęliśmy intensywnie. Ilość katalizatorów, które do nas trafiają mocno się zwiększyła, co uwidocznione jest na naszej stronie głównej, gdzie znajdziecie się nowy licznik. Tylko wczoraj trafiły do nas 2532 sztuki, a średnia cena za jedną, wyniosła 736 zł!

Dziś gościliśmy nowego Kontrahenta, który postanowił przekonać się sam ile otrzyma w DS AUTO za posiadane katalizatory. Udało mu się zebrać 141 sztuk.

Firma posiadała już ważny wpis w Bazie BDO, więc jedyne co mu pozostało, to umówienie się na konkretny termin, który przypadł właśnie dziś i wygenerowanie Karty Przekazania Odpadów.

Nasz Gość zdecydował się na procedurę wyliczenia za sztuki. Oznacza to, że każdy  katalizator spisywany był z osobna według oznaczeń na pokrywie i wprowadzany do aplikacji, która na bieżąco wyliczała całkowitą wartość towaru.

Po rozładowaniu transportu, przeszliśmy do sporządzenia raportu z kalkulacji, w którym zawarliśmy także wykaz tygodniowy kursów platyny, palladu i rodu – czyli pierwiastków obecnych w materiale, kursy walut oraz informację o najdroższym katalizatorze z dostawy, którym okazał się model z Hondy, 3+4/PASKI+SONDA.

Sprawdzony pod względem merytorycznym raport, wydaliśmy Kontrahentowi do akceptacji, po której od razu przeszliśmy do wykonania przelewu.

Ile nasz nowy Kontrahent zarobił na dzisiejszej dostawie?

Przywieziono do nas 141 sztuk. Po zsumowaniu wartości netto poszczególnych modeli, okazało się, że Klient otrzyma na rękę 101 958,94 zł!

Do tej kwoty doliczamy dodatkowo 23 %-owy podatek, w wysokości 23 450,56 zł.

Kwotę netto, tradycyjnie przelewamy na właściwe konto Kontrahenta, które widnieje na Białej Liście VAT. Podatek z kolei wpłacamy na konto VAT, zgodnie z mechanizmem płatności podzielonej (“Split payment”).

Łączna wartość tej dostawy to 125 409,50 zł brutto .

Ile wyniosła średnia cena netto za sztukę?

Dostawca sprzedał nam 141 sztuk za kwotę 101 958,94 zł, co daje nam 723,11 zł netto za jeden katalizator!

Czy to dużo? Nasz Kontrahent otrzymywał dotychczas 320 zł w przeliczeniu na jedną sztukę. Wniosek pozostawiamy zatem Państwu. Ile straciłby, gdyby do nas nie trafił?

To proste…

Różnica na jednym katalizatorze wyniosła w tym przypadku aż 400 zł.

Jeśli pod uwagę weźmiemy nie jedną, a sto czterdzieści sztuk, różnica robi się już kosmiczna. Spójrzmy:

400 zł x 140 sztuk = 56 000 zł

56 tysięcy mniej na jednej dostawie? Za taką kwotę można kupić na prawdę porządne auto.

 

Zapraszamy wszystkich do współpracy! Przyjedźcie, przekonajcie się sami jak wygląda u nas rozliczenie.

Tel. +48604611917  – tylko dostawy hurtowe (powyżej 150 sztuk/100 kg monolitu).