Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator A0054907314/ZGS002/93076910067581/HJS/METAL z Mercedesa Actros

Katalizator o oznaczeniu A0054907314/ZGS002/93076910067581/HJS/METAL montowany jest w układzie wydechowym samochodów ciężarowych serii Actros, niemieckiej marki Mercedes. Katalizator ten posiada metalowy wkład o masie 0.335kg. Kształt obudowy przypomina dwa odwrócone względem siebie słoiki. Na obudowie widać liczne otwory, a w poprzek wyraźnie odznacza się wytłoczony pas.

Katalizator A0054907314/ZGS002/93076910067581/HJS/METAL z Mercedesa Actros

Actros jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku transportowego na auta dalekobieżne. Actros stawia na komfort i bezpieczeństwo kierowcy jak i otoczenia. Ciężarówka ta dostępna jest w wielu wersjach 6 cylindrowego silnika o pojemności 15,6 litra lub 12,8litra.

Poniżej przedstawiamy wybrane funkcje związane z montowanymi w tym aucie systemami bezpieczeństwa.

Active Brake Assist – System kamer i czujników radarowych, który jest montowany w standardowym wyposażeniu i polega na inteligentnym hamowaniu przez ciężarówkę, kiedy w pobliżu auta pojawią się ruchome lub nieruchome obiekty. Ma to za zadanie minimalizację lub całkowite wyeliminowanie wypadków przy prędkości do 50km/h.

Mercedes Actros, źródło: internet

Active Sideguard Assist – Za pomocą bodźców dźwiękowych lub wizualnych ostrzega kierowcę, podczas skręcania lub przy zmianie pasa ruchu.

Active Drive Assist – Jest dostępny w niektórych wersjach Actrosa. Jest to system automatycznego utrzymywania odległości, który zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzających go pojazdów, co na długich trasach znacznie odciąża kierowcę.

System stabilizujący jazdę przyczepy – Wyhamowuje przyczepę i naczepę w określonych sytuacjach podczas jazdy i stabilizując w ten sposób tabor drogowy.

Automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu – Jest to system automatycznych świateł mijania z funkcją doświetlania skrętu, który dostępny jest na życzenie. System ten również obejmuje światła do dziennej jazdy LED, i reflektory przeciwmgielne. Wszystkie światła do jazdy dziennej, postojowe, mijania, drogowe i kierunkowskazy wykonane są w technologii LED co ma daje niezwykle dobrą widoczność przy niskim zużyciu energii.

Elektroniczny hamulec postojowy – Jest aktywowany automatycznie w momencie wyłączania silnika lub przez otwarcie drzwi przy pracującym silniku i prędkości 0 km/h.

Lampy tylne LED3 – Sygnał świetlny przemieszcza się od wewnątrz do zewnątrz, wyznaczając kierunek jazdy.

Światła do jazdy dziennej LED – Światła wykonane w technologii LED z nakładką na reflektor w kolorze tytanowo szarym, które mają za zadanie poprawić widoczność pojazdu w dzień. Przy wykonywania manewru mijania i włączonych kierunkowskazach, ściemniają się, co automatycznie przykuwa uwagę obserwujących do wykonywanego manewru.

MirrorCam – W miejsce lusterek wstecznych, Actros został wyposażony w system kamer, które umożliwiają także lepszą widoczność do tyłu i w strefie słupka A. Funkcja obracania obrazu zapewnia optymalną widoczność podczas, manewrowania, skręcania czy zmiany pasa ruchu. Alternatywą do systemu Mirror Cam są klasyczne lusterka.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych – Jak sam nazwa wskazuje system ten rozpoznaje znaki drogowe.

 

Mercedes Truck Actros to nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort kierowcy. Ma to niezwykle ważne znaczenie w przypadkach tras dalekobieżnych. Wnętrze ciężarówki zostało zaprojektowane w sposób ergonomiczny, który ma zapewnić swobodę ruchów kierowcy oraz dostępność wszystkich modułów kokpitu.

Większy komfort jazdy sprzyja produktywności kierowcy i zapobiega jego zmęczeniu. Ma to zasadnicze znaczenie zwłaszcza w transporcie dalekobieżnym. Wszystkie poniżej opisane udogodnienia mają za zadanie aktywnie odciążyć kierowcę i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy.

Multimedia Cockpit, interactive – Jest to rozszerzenie kokpitu multimedialnego o dodatkowy wyświetlacz, który umożliwia obsługę systemu nawigacyjnego, asystenta rozpoznawania znaków drogowych oraz systemu sterowania różnymi funkcjami pojazdu za pomocą aplikacji na smartfonie – Remote Online. Dodatkowymi elementami wyposażenia są Remote Connect (magazyn pamięci) oraz Fleetboard Store (dostęp do sklepu oferującego dodatkowe opcje zwiększające komfort i wydajność auta, sterowanych za pomocą wyświetlacza wielodotykowego).

 

Kierownica wielofunkcyjna z przyciskami Touch Control Buttons – Kierownica wielofunkcyjna z przyciskami dotykowymi Touch Control po obu stronach kierownicy. Funkcja ta przeznaczona jest do obsługi Multimedia Cockpit z pozycji prowadzącego.

Keyless Start – kluczyk na pilota umożliwiający otwarcie i zamknięcie pojazdu z odległości 50m. Dodatkowo start samochodu odbywa się bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki, jednak kluczyk musi znajdować się w kabinie pojazdu. Pilot pozwala również kontrolować oświetlenie, otwierać i zamykać, odblokowywać lub blokować drzwi kierowcy i pasażera oraz obsługuje szyby boczne oraz dach przesuwno-uchylny.

Elektroniczny hamulec postojowy z funkcją HOLD – Jest automatycznie zaciągany w momencie postoju i na czerwonym świetle. Zwalnia się w momencie, kiedy kierowca wciśnie gaz.