Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizatory metalowe – nie tak tanie jak myślisz

Jak już pisaliśmy w jednym z artykułów, katalizatory możemy podzielić na te z wkładem metalowym oraz ceramicznym. Jeśli prowadzicie skup, stację demontażu pojazdów lub po prostu interesujecie się motoryzacją, wiecie, że te drugie występują częściej.

Dla przypomnienia – katalizatory metalowe zbudowany są z niezwykle cienkiej, metalowej taśmy, którą produkuje się z  żaroodpornej, chromoniklowej stali. Czasem wykorzystuje się też domieszki aluminium. Taśmę tą pokrywa się falistą wstęgą zawierającą warstwę metali szlachetnych. W produkcji 1 katalizatora, wykorzystuje się około 1,5 g stopu.

Ich największe zalety to szybkie osiąganie odpowiedniej temperatury, która pozwala na zainicjowanie procesu oczyszczania spalin, wytrzymałość mechaniczna, termiczna oraz mniejsze opory przepływu. Te cechy sprawiają, że część służy nam dłużej.

Jednak przez swą wyższą cenę montuje się je rzadziej i częściej można je spotkać w droższych samochodach.

Gdy coś występuje rzadko, często staje się obiektem różnych mitów. Przykładem jest choćby katalizator o numerze 1432066, o którym niegdyś mówiło się, że nie istnieje.

Katalizatorom metalowym z kolei przypisuje się niską wartość, co niekoniecznie jest prawdą. Cena wielu z nich może nas bardzo zaskoczyć.

Zapewne chcecie przykładów…. Z wielką chęcią Wam je zaprezentujemy!

Do wartościowych modeli katalizatorów metalowych należą m.in. te, które objęliśmy obecną grudniową promocją, tzn.:

  1. 1406803/METAL/SZTUKA  –> zobacz także cenę promocyjną
  2. 1406804/METAL/SZTUKA  –> zobacz także cenę promocyjną
  3. N43/METAL/CIVIC/TYPE-R/ICP-UNI –> zobacz także cenę promocyjną
  4. 7502222/METAL  –> zobacz także cenę promocyjną
  5. 7502226/METAL –> zobacz także cenę promocyjną 

Tak wysokie ceny nie są jednak tylko kwestią naszych comiesięcznych promocji. Pozostałe katalizatory z metalowym wkładem (nie objęte promocją) także mają sporą wartość. Na przykład:

6. PJ55312PA/2237985001/METAL – katalizator z ostatniej zagadki pochodzący z Bentleya

7. 10130556/32667004000/LIEBHERR/METAL

8. HONDA LEGEND/METAL

9. 0498/VIMETAL

10. 7805569/METAL

Oprócz powyższych modeli, znaleźć możecie także mnóstwo numerów, których wartość mieści się w przedziale 400-800 zł, wystarczy wpisać frazę “METAL” do naszego cennika, by zobaczyć w jakich cenach skupujemy ten rodzaj części. Konkretna cena uzależniona jest oczywiście od ilości metali szlachetnych, którymi napylono wspomnianą wcześniej metalową taśmę.

Zapraszamy do korzystania z cennika.