Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Hurtowa dostawa w pigułce

Jak wygląda standardowe przyjęcie hurtowej partii katalizatorów/monolitu w siedzibie głównej?

  1. Umówienie się – Klient kontaktuje się z nami telefonicznie lub mailowo i ustalamy najkorzystniejszy dla obu stron termin przyjazdu.
  2. Przyjazd i przyjęcie dostawy – sporządzenie protokołu z przyjęcia, uwzględnienie wagi netto, brutto i opakowania.
  3. Wycięcie monolitu i jego zmielenie oraz homogenizacja.
  4. Określenie zawartości metali szlachetnych w laboratorium.
  5. Wyliczenie należności na podstawie aktualnych kursów metali szlachetnych i kursów walut.
  6. Akceptacja przez klienta raportu z dokonanych wyliczeń.
  7. Wystawienie faktury i natychmiastowa płatność metodą split payment.

Dostawa, z której raport prezentujemy poniżej, odbyła się 21 maja 2024 r. Po dokładnym zważeniu partii, zmieleniu monolitu, przygotowaniu próbek do badań i analizie w laboratorium, uzyskaliśmy informację o zawartości platyny, palladu i rodu w dostarczonym materiale. Na podstawie aktualnych kursów wyliczona została wartość towaru, która znalazła się finalnie w raporcie końcowym (widocznym poniżej).

Jak raport uwzględnił dane obu firm, wykaz wagowy przyjętego materiału, wartości cząstkowe oraz kwoty netto, vat i brutto.

Wartość brutto transakcji wyniosła w tym przypadku 1 387 722,51 zł – z czego 1 128 229,68 zł trafiło na konto właściwe klienta, zaś 259 492,83 zł na oddzielne konto VAT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam proces przyjęcia hurtowej partii materiału w siedzibie DS AUTO w Trzebini. Zapraszamy właścicieli skupów oraz autokasacji do umówienia dostawy (dla firm z aktualnymi zezwoleniami BDO z ilością powyżej 100 sztuk)