Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Zalety sprzedaży katalizatorów w skupie stacjonarnym

Rynek recyklingowy obfituje obecnie w ogromną ilość skupujących, zarówno auta jak i katalizatory. Wystarczy spojrzeć na ilość ogłoszeń pojawiających się w mediach społecznościowych czy forach, by zobaczyć jak dużo opcji do wyboru ma osoba, która chce sprzedać zużytą część.

Punkty te można dzielić ze względu na rozmaite kategorie. Taką najbardziej podstawową kategorią jest sposób odbioru materiału i obsługi klientów. Z tego względu, skupy możemy podzielić na stacjonarne, czyli takie gdzie firma posiada swoją stałą siedzibę, w której odbiera części; mobilne, w których skupujący dojeżdża do Klienta (często nawet do innego województwa) oraz wysyłkowe, gdzie po umówieniu warunków transakcji, sprzedający wysyła część, za którą otrzymuje pieniądze na konto lub za pośrednictwem kuriera.

Patrząc na skupy naszych Partnerów, ciężko zakwalifikować ich punkty tylko do jednej kategorii. Zdecydowana większość działa niezwykle elastycznie i obsługuje zarówno stacjonarnie jak i mobilnie, by być jak najbliżej Klientów i móc zaspokoić ich potrzeby. Każdy z nas ma jednak inne oczekiwania i nastawienie. Przekonaliśmy się o tym ostatnio tworząc małą ankietę w grupie Wyceń swój katalizator – znajdź swój punkt skupu * Value your catalyst! 

Byliśmy niezwykle ciekawi, którą opcje preferują osoby zainteresowane sprzedażą katalizatora/ów. Członkowie tej grupy stanowią zatem najlepsze źródło informacji. Zadaliśmy im więc pytanie – z jakich punktów skupu najchętniej korzystają? Wyniki jak widać na poniższej grafice nie były jednoznaczne.

W ankiecie wzięły udział 53 osoby.

37 osób stwierdziło, że najchętniej wybiera punkty stacjonarne, 13 wybiera skup mobilny, a tylko 3 osoby skłoniły się ku punktom wysyłkowym.

Pomimo, że każda z opcji znalazła swoich zwolenników, największą popularnością cieszą się jednakże punkty stacjonarne.

Dlaczego?

Korzystanie z punktu stacjonarnego daje Klientom poczucie bezpieczeństwa – jest to zupełnie naturalne i wynika z naszej ludzkiej natury. Przykładowo, gdy zakładamy konto bankowe, rzadko kiedy wybierzemy bank, który działa wyłącznie online – raczej uważamy to za zbyt ryzykowne posunięcie. Gdy wybieramy sieć, w której zakupimy numer telefonu, chętniej wybierzemy znaną i kojarzoną sieć, która posiada swoją placówkę w okolicy, gdzie będziemy mogli liczyć na doradztwo i pomoc.

Niezależnie od tego jak profesjonalnie działałby punkt mobilny, zawsze większe zaufanie wzbudzają w nas firmy, która posiadają swój szyld i stałą lokalizację prowadzenia działalności. Jeśli jesteśmy zadowoleni ze współpracy, chętnie będziemy polecać taką firmę, gdy nasz znajomy będzie szukał odpowiedniego punktu skupu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze wiemy gdzie możemy wrócić i zadać pytania. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie byliśmy usatysfakcjonowani, wiemy gdzie szukać pomocy lub móc reklamować usługę. Gdy w grę wchodzą pieniądze – a w przypadku punktów skupu często są one niemałe – to jest to istotna informacja i z pewnością daje komfort psychiczny.

Prowadzenie punktu stacjonarnego nie wyklucza oczywiście odbioru mobilnego i dojazdu do Klienta – nasi Partnerzy są najlepszym świadectwem na to, że z powodzeniem można godzić obie te formy współpracy. Często jest to nieodzowne rozwiązanie nie tylko ze względu na potrzeby rynku i oczekiwania sprzedających, ale i możliwość rozwoju firmy.

Niezależnie od opcji, którą preferujecie, pamiętajcie, że nasze punkty partnerskie oferują zwykle obie formy odbioru. Chętnie przyjmują stacjonarnie jak i dojeżdżają do Was, byście nie musieli tracić dodatkowo czasu.

Jak znaleźć punkt stacjonarny lub mobilny?

To niezwykle proste! Po wejściu w zakładkę “Punkty skupu” i wybraniu swojego województwa, Waszym oczom ukaże się lista punktów działających na interesującym Was obszarze. Każdy z naszych Partnerów posiada indywidualną wizytówkę, z której dowiecie się więcej na temat sposobu funkcjonowania skupu.

Zobaczcie na poniższy przykład Partnera z województwa małopolskiego.

Z łatwością znajdziecie adres, jeśli punkt działa stacjonarnie, dane kontaktowe oraz dowiecie się czy punkt oferuje dojazd do Klienta, czy wykorzystuje przy wycenie spektrometr XRF i dzięki temu może skupować monolit i filtry dpf oraz czy prowadzi autokasację lub skup akumulatorów.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Partnerami DS AUTO. Chętnie odpowiedzią na wszelkie pytania i wątpliwości i oczywiście udzielą Wam dostępu do cen interesujących Was modeli!