Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

TOP12 najpopularniejszych katalizatorów ostatniego kwartału

Dziś chcielibyśmy dokonać kolejnego podsumowania i zaprezentować Wam niezwykle istotną z naszego punktu widzenia listę – 12 najpopularniejszych modeli katalizatorów w ostatnim kwartale.

Dlaczego 12, a nie na ten przykład 10, tak jak w przypadku TOP10 najdroższych katalizatorów (jak ostatnim razem)?  Już spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż, pomijając dwa ostatnie modele poniższej listy, czulibyśmy pewnego rodzaju niedosyt i zostalibyśmy z przeświadczeniem, że pominęliśmy dwa bardzo ważne katalizatory, które przecież podobnie jak pozostałe, cieszą się niebywałą popularnością.

Popularność… słowo klucz. Co oznacza tym konkretnym przykładzie? Lista dotyczyć będzie bowiem modeli, które kontrahenci najczęściej wyceniają z pomocą cennika znajdującego się na naszej stronie, CATALogu – czyli nowej platformy, dzięki której można wycenić większą ilość numerów, oraz poprzez Messengera. Zebraliśmy dane ze wszystkich powyższych źródeł i uzyskaliśmy właściwą listę. To również katalizatory, które są przez nas (i przez nasze punkty partnerskie) niezwykle często skupowane, a co za tym idzie poddawane przetworzeniu. Modele te wywołują sporo emocji, ponieważ ze względu na swoją popularność i ilość egzemplarzy na rynku, pomagają sprzedającym porównać ceny w poszczególnych skupach.

Przejdźmy więc do sedna. Tak prezentuje się nasza lista TOP12 najpopularniejszych katalizatorów:

 1. GM16
 2. GM28
 3. GM14
 4. 1715303
 5. C138
 6. GM20
 7. GM26
 8. GM22
 9. 7516737
 10. 1740060
 11. 6N0131701AA
 12. 3+4/PASKI+SONDA

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy osobom zaznajomionym z tematem, to fakt, że lista najpopularniejszych katalizatorów zupełnie nie pokrywa się z listą najdroższych modeli w cenniku. Na opisywanej liście króluje niewątpliwie Opel, podczas gdy TOP10 najdroższych części stanowią głównie Mercedesy i Fiaty. Pewnie taki stan rzeczy ma swoje korzenie w samej ogromnej popularności niemieckiej marki na początku XXI wieku. O kształcie listy, decyduje także ilość egzemplarzy na rynku – na co duży wpływ ma tu liczba występujących podnumerów. Wystarczy zajrzeć do naszego cennika i wyszukać tam na przykład model GM28, by zobaczyć jak wiele jest katalizatorów zaczynających się właśnie od tego oznaczenia.

Zdarzają się też katalizatory nietypowe, rzadko występujące na rynku. Wciąż poszerzamy nasz cennik o tego typu numery. Jeśli Wasz katalizator zalicza się do tej właśnie kategorii, koniecznie wybierzcie zaufany, profesjonalny skup, gdzie wycena nie będzie stanowić problemu. Podobnie w sytuacji, gdy część pozbawiona jest pokrywy, lub jest ona w stanie uniemożliwiającym właściwą  identyfikację.

Gdzie możecie wówczas sprzedać swoją część?  W zakładce “Punkty skupu” znajdziecie profesjonalny skup w swojej okolicy. Jeśli jednak nie jesteście w stanie do niego dotrzeć, skorzystajcie z detalicznego skupu wysyłkowego.