Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Sprzedaż katalizatorów do skupu pozornie nie wydaje się niczym skomplikowanym – kontaktujecie się z wybranym miejscem, uzyskujecie informację o cenie, finalizujecie transakcję, czyli przekazujecie urządzenia i otrzymujecie pieniądze. Warto jednak wiedzieć, na co należy uważać, zanim podejmiecie ostateczną decyzję przy wyborze skupu. Zły wybór może Was sporo kosztować.

Sprzedajecie hurtową ilość katalizatorów – na co uważać, by nie zostać oszukanym?

Sprzedaż katalizatorów do skupu pozornie nie wydaje się niczym skomplikowanym – kontaktujecie się z wybranym miejscem, uzyskujecie informację o cenie, finalizujecie transakcję, czyli przekazujecie urządzenia i otrzymujecie pieniądze. Warto jednak wiedzieć, na co należy uważać, zanim podejmiecie ostateczną decyzję przy wyborze skupu. Zły wybór może Was sporo kosztować.

Bardzo często klienci chcą sprzedać pojedyncze sztuki katalizatorów i wtedy sprawa jest rzeczywiście dość prosta – proszą o wycenę, a potem wybierają miejsce, które oferuje najlepsze pieniądze. Nieco trudniej robi się wtedy, gdy macie do sprzedania kilkadziesiąt zużytych katalizatorów. Dlaczego?

Sprzedaż hurtowej liczby katalizatorów

Klienci, którzy chcą sprzedać 20, 30, 50 lub 100 sztuk katalizatorów i są na etapie poszukiwania zaufanego skupu, robią internetowe lub telefoniczne rozeznanie. Szukają najlepszej opcji. Przy wyborze kierują się przede wszystkim atrakcyjną ceną. Oczywiście nic w tym dziwnego.

Sęk jednak w tym, że często kontaktują się nieświadomie z nielegalnym skupem, a nawet z przypadkowymi osobami, które nie prowadzą nawet działalności gospodarczej, a handel zużytymi katalizatorami traktują jako dodatkową opcje zarobku. Aby przyciągnąć klientów posługują się nieetycznymi sposobami, wykorzystując fakt, że potencjalny klient wierzy, że nawiązuje współpracę z ekspertem.

Klient chcą porównać znalezione oferty pyta przeważnie o popularne na rynku katalizatory takie jak Opel gm28 czy gm16. Kupujący widząc zainteresowanie, zawyża ceny 2, 3 czy 4 modeli średnio od 200-400 zł. Kto z nas nie ucieszyłby się widząc, że znalazł skup, który oferuje ceny o wiele wyższe niż gdziekolwiek indziej? Uradowany sprzedaje więc wszystkie posiadane katalizatory, często nie dowiadując się nawet jak wielki błąd popełnił.

Oszustwo polega na tym, że cena całej reszty katalizatorów jest drastycznie zaniżana, średnio o 1500 zł na 50 katalizatorach. Wybierając taki skup sporo tracicie, choć nie jesteście tego świadomi.

Wybór tego właściwego skupu

Żeby uchronić się przed współpracą z nielegalnymi skupami, warto prosić od razu o wycenę całości – wszystkich katalizatorów, które chcecie sprzedać. W ten sposób rzeczywiście możecie porównać oferty kilku skupów i wybrać najkorzystniejszą.

Kwestia ceny to jedno, druga sprawa to legalność działania przedsiębiorstwa. Każda firma skupująca ten szczególny rodzaj odpadów (160 801), powinna mieć wszystkie wymagane zezwolenia oraz certyfikaty – między innymi zezwolenie na transport odpadów, ich przechowywanie i przetwarzanie.

Pamiętajcie, że macie prawo egzekwować od firmy, z którą chcecie nawiązać współpracę okazanie zezwoleń, dzięki temu unikniecie wysokich kar. Warto współpracować tylko ze skupami pracującymi zgodnie z przepisami. Jeśli bowiem ktoś nie działa legalnie w kwestiach prawnych, równie dobrze może działać nieetycznie w innych kwestiach. Tylko profesjonalne punkty oferują realne, dostosowane do kursów cen metali szlachetnych i walut. Tak działamy w DS Auto.
Udostępniamy Wam na bieżąco aktualne ceny katalizatorów, które zostały sporządzone w oparciu o pomiar zawartości metali szlachetnych precyzyjnym spektrometrem. Ceny aktualizujemy w oparciu o bieżące notowania metali szlachetnych i kursy walut. Dodatkowo gwarantujemy Wam, że cena w dniu sprzedaży będzie identyczna jak w dniu wyceny, przez co nie tracicie na okresowych wahaniach rynkowych.

Naszym celem nie jest jednak dyskredytacja pozostałych skupów katalizatorów. Wierzymy, że większość działa w sposób uczciwy. Często jednak spotykamy się z Klientami, których ufność została w przeszłości wykorzystana, dlatego postawiliśmy sobie za cel uświadamiać wszystkich. Jeśli widzicie podejrzanie wysoką cenę, przyjrzyjcie się dokładnie firmie, z którą chcą podjąć współpracę.

Skąd wiedzieć, że cena nie jest sztucznie zawyżona?

Na naszej stronie zawsze znajdziecie aktualny cennik:

https://katalizatorychrzanow.pl/cennik/

Pamiętajcie, że stale służymy Wam pomocą w znalezieniu najbliższego legalnego skupu!