Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Skąd biorą się rozbieżności w uzyskiwanych wycenach?

Ceny, które uzyskujecie w grupie Wyceń swój katalizator – znajdź swój punkt skupu i poza nią mogą różnić się od siebie. Różnice według Waszych relacji wynoszą od kilku do nawet kilkuset złotych. Z czego wynikają zarówno drobne jak i większe rozbieżności?

Zmiany w kursach metali szlachetnych

Trzeba pamiętać, że ceny katalizatorów codziennie się zmieniają. To naturalne zjawisko. Na wartość poszczególnych modeli wpływają bieżące kursy metali szlachetnych – platyny, palladu i rodu, które zawarte są w monolicie katalizatorów. Gdy rosną kursy, rosną także ceny katów. Stąd, jeżeli dziś otrzymujecie wycenę na konkretny model, pamiętajcie, że jutro może być ona zarówno wyższa jak i niższa.

WAŻNE: Pamiętajcie, że w skupie otrzymacie kwotę wynikającą z cennika obowiązującego na dzień odbioru, a nie na dzień wyceny. Jeśli prosiliście o wycenę tydzień temu, a oddaliście katalizator do skupu dziś, skupujący weźmie pod uwagę aktualną wartość katalizatora przy wypłacie gotówki!

 Nieuczciwe praktyki

 Skupujący, którzy mają złe intencję stosuję dwie strategie. Do czynienia mamy zarówno z zawyżaniem jak i zaniżaniem wartości modelu.

W przypadku zaniżania, sytuacja jest dość prosta – skupujący liczy tu na niewiedzę sprzedającego. W przeszłości był to nagminny proceder, dziś spotykamy się z tym coraz rzadziej. Od lat staramy się zwiększać świadomość społeczeństwa w zakresie wartości zużytych części układu wydechowego i obecności w nich cennych metali szlachetnych, które można wykorzystać ponownie w następstwie procesu recyklingu. Świadomość ta powoduje, że ludzie chętniej weryfikują otrzymywane wyceny, jeśli wydają im się zbyt niskie.

Coraz częściej mamy jednak do czynienia z drugą, bardziej zdradliwą strategią – zawyżaniem wartości modelu. W tej metodzie, nieuczciwi skupujący przyciągają Klientów, rzucając kwotę, która jest wyższa niż realna wartość części w skupie – często o 200-300 zł lub więcej. Najczęściej ma to miejsce w przypadku popularnych modeli, na podstawie których można porównać oferty kilku skupów.

Wszystko po to, by przyciągnąć Klienta, zwabić go wysokimi oferowanymi cenami, a następnie zaniżyć wartość pozostałych modeli dostarczonych przez niego. Osoby skuszone w ten sposób, nie mające świadomości zastosowanej metody, często są zadowolone ze współpracy i odnoszą wrażenie, że w końcu trafiły na uczciwego i rzetelnego skupującego. Wszystko dopóki nie dokonają porównania ceny mniej popularnych modeli.

Jak zweryfikować uzyskane wyceny?

Pamiętajcie, że jeśli nie jesteście pewni co do wiarygodności otrzymanej wyceny, możecie zwrócić się do jednego z naszych moderatorów z poniższej listy i poprosić go o weryfikację uzyskanej w grupie ( i poza nią) informacji.

Możecie też sprawdzić aktualną wartość dowolnego katalizatora w naszym cenniku.

https://katalizatorychrzanow.pl/cennik/

Lista naszych moderatorów:

  • Thomas  – woj. Małopolskie, tel. +48 516 449 756, thomas.przeczek@kontramet.pl
  • Szymon – woj. Lubuskie, Gorzów Wielkopolski, Rzepin, działa mobilnie +48 668 233 004, biuro.ecocenter@gmail.com
  • Marek  – woj. Dolnośląskie, Oława działa mobilnie +48 669 380 097, olawa@gmail.com
  • Sebastian – woj. Małopolskie, działa mobilnie tel. + 48 739 229 229, metalex@opoczta.pl
  • Rafał – woj. Łódzkie, woj. Kujawsko-pomorskie, +48 662 770 000, raf-kat@wp.pl,
  • Tomek  – woj. Mazowieckie, tel. +48 609 127 042,
  • Marcin  – woj. Pomorskie, tel. +48 511872621, marcin.kucharski@iqrecycling.pl
  • Mateusz  – woj. Świętokrzyskie, tel. +48 504 429 368, matsik@me.com
  • Skup katalizatorów Rudna Mała – Rzeszów +48 881 250 054 – woj. podkarpackie
  • Panta – skup katalizatorów +48 691 200 100, woj. pomorskie