Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Nowy Dostawca z Unii Europejskiej

Dziś odwiedził nas nowy Dostawca z Niemiec. Jak zaczęła się jego współpraca z nami?

Niecałe dwa tygodnie temu odezwał się do nas poprzez formularz kontaktowy i  poprosił o wycenę zgromadzonych sztuk. Udostępniliśmy mu  dostęp do katalogu z możliwością 200-stu sprawdzeń, by mógł podjąć decyzję.

Ceny okazały się wyższe niż uzyskiwał do tej pory w Niemczech, więc szybko zdecydował się na przyjazd do naszej siedziby głównej, w Trzebini.  Termin dostawy przypadł na dzisiejszy, piątkowy poranek.

Dokumenty, które konieczne były do odbioru towaru, to wstępna umowa o współpracy, Annex 7  i CMR, czyli Międzynarodowy List Przewozowy.

Kontrahent przywiózł 150 sztuk. Najdroższą z nich, był model 8D0131701AA/8D0178B. Poniżej przedstawiamy pełny raport z kalkulacji. Zastosowana została tu procedura wyceny za sztuki, która polega na wykazaniu wszystkich części na liście i zsumowaniu pojedynczych wartości każdego z nich.

Standardowo, raport zawiera pełny wykaz dostarczonych katalizatorów wraz z ceną hurtową netto każdej pojedynczej sztuki (podaną w złotówkach, euro oraz dolarach); wykaz tygodniowy kursów metali szlachetnych i walut, wagę partii i wyliczenie ceny jednostkowej za kilogram.

Za dostarczone 150 sztuk, Klient otrzymał 205 719,00 zł (48 062,80 EUR). Przelew ekspresowy SHA (w walucie euro) wykonany został zaraz po zatwierdzeniu przez Dostawcę wartości z  wyliczenia, by pieniądze jeszcze dziś trafiły na jego konto. Międzyczasie, wręczyliśmy mu potwierdzenie przelewu.

Transakcja odbyła się zgodnie z zasadami WNT, czyli tzw. “Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towarów”. To zakup towaru z innego kraju Unii Europejskiej w ramach działalności gospodarczej. W związku z czym, VAT od transakcji wynosi 0%.

205 719 zł za 150 sztuk, to na prawdę świetny rezultat! Oznacza to, że średnia cena za jeden egzemplarz wyniosła aż 1 371,46 zł netto.

Efekt? obie strony są w pełni usatysfakcjonowane z tak owocnego początku współpracy. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz będziemy ze sobą współpracować. Teraz czeka nas wycięcie monolitu z katalizatorów i poddanie go recyklingowi.

Zapraszamy  do kontaktu wszystkie firmy, które chcą sprzedać hurtową ilość katalizatorów/monolitu. Aby umówić dostawę w siedzibie głównej, konieczna ilość to 150 części/100 kg monolitu.

tel. +48 730016017
e-mail: infodsauto@wp.pl