Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Nowe wzory dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów

Jak wiecie, przepisy związane z ochroną środowiska dość często podlegają rozmaitym zmianom. Warto zatem śledzić stronę Ministerstwa Środowiska, rzetelne portale tematyczne, i oczywiście naszego bloga, by być na bieżąco.

Gdy tylko pojawiają się jakiekolwiek nowości związane z gospodarką odpadami, prowadzeniem dokumentacji ewidencyjnej, czy składaniem sprawozdań, od razu informujemy Was o tym.

Tym razem chcielibyśmy zapoznać Was z projektem rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 kwietnia 2019r., który ma wejść w życie w 1 maja bieżącego roku.

Jest to rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów. Ustala ono ich nowe wzory.

Zmianom podlegają następujące wzory :

1) wzór karty przekazania odpadów;
2) wzór karty ewidencji odpadów;
3) wzór karty ewidencji odpadów niebezpiecznych;
4) wzór karty ewidencji komunalnych osadów ściekowych;
5) wzór karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; 6) wzór karty ewidencji pojazdów wycofanych z eksploatacji;

W przypadku karty przekazania odpadów, jedyne zmiany jakie możemy dostrzec, to brak rubryki na numer REGON, oraz brak konieczności stosowania pieczątki w polach przeznaczonych na podpis i datę.

Aktualne wzory dokumentów, konieczne w codziennej pracy skupu katalizatorów, znajdziecie na naszej stronie, w zakładce “dokumenty do pobrania“.

Pamiętajcie, że w DS AUTO, jesteśmy stale na bieżąco ze wszystkimi prawnymi aspektami gospodarowania odpadami. Chętnie służymy wszystkim swoją pomocą.

Zobacz także inne powody, dla których warto podjąć współpracę z DS AUTO – największym skupem katalizatorów w Polsce.