Chociaż lata ich świetlności odeszły w zapomnienie nadal możemy spotkać się z dużą ilości nie do końca legalnie działających skupów katalizatorów. Jak rozpoznać taki skup?

Nieetyczne skupy katalizatorów

Chociaż lata ich świetlności odeszły w zapomnienie nadal możemy spotkać się z dużą ilości nie do końca legalnie działających skupów katalizatorów. Jak rozpoznać taki skup?

Brak aktualnych cen

Jeżeli jesteśmy w trakcie poszukiwania odpowiedniego skupu katalizatorów szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na aktualny cennik dostępny zarówno w siedzibie skupu jak i na stronie internetowej. Dlaczego? Przecież chcąc skorzystać z usług skupu katalizatorów chcemy zarówno zadbać o nasze środowisko jak i zarobić. W przypadku, gdy w skupie ceny są nieznane, a wycena odbywa się w nierozumiany sposób możemy być pewni, że skup nie świadczy usług na najwyższym poziomie. Profesjonalne skupy katalizatorów posiadają cały czas aktualny cennik, a co najważniejsze zapewniają gwarancje ceny czyli cena będzie identyczna zarówno w dniu wyceny jak i sprzedaży.

Skup katalizatorów to nie tylko cena

Skup katalizatorów to nie tylko aktualny cennik oraz teren przeznaczony do ich składowania. Warto zapoznać się również ilością pozycji w cenniku- im więcej tym lepiej. Aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie skupu powinny być wyposażone w profesjonalne urządzenie służące do pomiaru zawartości metali szlachetnych we wnętrzu katalizatora. Urządzeniem, które można znaleźć w skupie katalizatorów jest spektrometr wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, która pozwalają na przeprowadzenia odpowiednich pomiarów oraz badań.

Jasne określone zasady

Bardzo ważnym elementem dobrej współpracy na poziomie klient <-> skup są jasno określone zasady. Przed dokonaniem wyboru, która firma ma najlepsza ofertę warto zapoznać się szczegółowo z regulaminem poszczególnych firm oraz procedurą przyjęcia zużytych katalizatorów. Zgodnie z panującymi standardami w przypadku sprzedaży katalizatora przez osobę fizyczną zawierana jest umowa kupna-sprzedaży. Warto zapytać o warunki finansowania – czy gotówkę otrzymamy na miejscu, czy jest możliwy przelew na konto. Zwróćmy też uwagę czy firma ze swojej strony oferuje pomoc przy wypełnianiu i kompletowaniu niezbędnych dokumentów. Pamiętajmy, że mamy prawo żądać okazania Nam zezwolenia na skupowanie i magazynowanie katalizatorów oraz potwierdzenia, że prowadzona przez skup działalność jest zarejestrowana. Wśród niezbędnych dokumentów musi znajdować się zezwolenie o kodzie 160801 czyli zezwolenie na skupowanie zużytych katalizatorów zawierających złoto, srebro, ren, rod pallad, iryd lub platynę.

O tym nie zapominaj

Kolejną kwestią o której należy pamiętać decydując się na wybór skupu katalizatorów to uzyskanie informacji czy skup działa w pełni legalnie – czy działalność jest zarejestrowana. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy posiada ona wszystkie niezbędne zezwolenia związanie z zakupem, magazynowaniem oraz segregowaniem katalizatorów. Wśród niezbędnych zezwoleń musi znajdować się zezwolenie o kodzie 160801 czyli zezwolenia na skupowanie zużytych katalizatorów zawierających złoto, srebro, ren, rod pallad, iryd lub platynę.

Na to warto zwrócić uwagę

Jeżeli mamy większą ilość katalizatorów na sprzedaż warto zwrócić uwagę na fakt, czy dany skup jest elastyczny. Czy w związku z chęcią sprzedaży większej ilości katalizatorów możemy liczyć na lepsze ceny. Zapytajmy się jaki jest przewidywany czas przyjęcia wszystkich katalizatorów – im krótszy tym lepszy. Warto zapytać czy jest możliwość, aby transport był zapewniony po stronie skupu, a nie sprzedającego. Sprawdźmy też czy kontakt ze skupem jest szybki i bezproblemowy, a ludzie w nim pracujący nastawieni, aby pomóc i jak najszybciej sfinalizować transakcje. Zwróćmy również uwagę na doświadczenie firmy, które powinno być poparte licznymi certyfikatami i zaświadczeniami. Dodatkowo będąc w siedzibie wybranego przez nas skupu katalizatorów zwróćmy uwagę na ilość pracowników oraz sprzęt w który firma jest wyposażona.
Przykładem profesjonalnego skupu katalizatorów jest firma DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów -> https://katalizatorychrzanow.pl/, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu stała się liderem rynku i spełnia wszystkie kryteria niezbędne do świadczenia usług na możliwe jak najwyższym poziomie.