Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Monolit z katalizatorów przemysłowych

Pisząc o skupowanych przez nas katalizatorach, zwykle wspominamy o modelach pochodzących z aut osobowych lub ciężarowych. Katalizatory wykorzystywane są szeroko przemyśle motoryzacyjnym, morskim, off-roadowym, stacjonarnym do silników diesla, benzynowych czy na bio-gaz.

Musicie jednak wiedzieć, że katalizatory występują także w maszynach budowlanych, przemysłowych, górniczych oraz rolniczych. Stosowane są w przemysłowych elektrowniach cieplnych, elektrowniach opalanych węglem czy węglowych turbinach. Ich skład pierwiastkowy zależy od specyfiki reakcji w jakich biorą udział.

Monolit bogaty w cenne metale znajdziemy m.in. w kotłach węglowych, filtrach, piecach. Wykorzystuje się go np. w zakładach petrochemicznych, gdzie produkuje się benzynę i inne paliwa ropopochodne. Przepracowane i nienadające się do regeneracji katalizatory stają się po jakimś czasie odpadem. W procesie recyklingu udaje się jednak odzyskać wartościowe pierwiastki, które ponownie mogą znaleźć swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Do naszego laboratorium monolit trafia w różnych postaciach –  w blokach przypominających strukturą plastry miodu, w  kawałkach, granulkach, pastylkach czy w formie piasku.

Na potrzeby naszych Klientów wykonujemy analizy składu pierwiastkowego dostarczonego materiału. Sprawdzamy za pomocą takich urządzeń jak spektrometr XRF oraz ICP-MS zawartość metali szlachetnych.

Zdjęcia ukazują ostatnią dostawę monolitu pochodzenia przemysłowego (z filtrów i pieców). Dostawa ważyła około 50-ciu ton.

Wszystkich zainteresowanych przesłaniem nam materiału do badań laboratoryjnych w celu określenia składu pierwiastkowego, zapraszamy najpierw do kontaktu telefonicznego i wypełnienia krótkiego formularza przekazania materiału, który znajdziecie >pod linkiem<   

Czas oczekiwania na wyniki analizy wynosi od 3 do 7 dni roboczych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w sprawie analiz!

Dariusz – +48 604 611 917