Często pytacie nas o to co jest bardziej opłacalne:
Sprzedać katalizatory jak najszybciej, zaraz po ich wymontowaniu? czy…
Zaczekać aż kursy metali szlachetnych – Platyny, Palladu i Rodu skoczą do góry i wtedy udać się do skupu, by je spieniężyć?

Kiedy najlepiej sprzedać katalizatory?


Źródło: Bankier.pl

Często pytacie nas o to co jest bardziej opłacalne:

✅ Sprzedać katalizatory jak najszybciej, zaraz po ich wymontowaniu? czy…

✅ Zaczekać aż kursy metali szlachetnych – Platyny, Palladu i Rodu skoczą do góry i wtedy udać się do skupu, by je spieniężyć?

Jeśli sprzedajecie pojedyncze katalizatory, różnice w kursach metali szlachetnych nie będą dla Was na tyle odczuwalne żeby czekać miesiącami na lepsza cenę i obserwować stale zmiany na rynku. 

W przypadku większej ilości katalizatorów – 30,50 czy 100, ewentualne tendencje wzrostowe w kursach, będą oczywiście stanowić widoczną różnicę jeśli chodzi o Wasz zarobek. 

Decyzja ostateczna zależy oczywiście od Was. Warto pamiętać jednak o aktualnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym, gdzie zastosowanie Platyny, Palladu i Rodu jest największe. To od popytu na dany surowiec zależy jego aktualna cena. Jak już wspominaliśmy, sprzedaż samochodów z silnikiem diesla leci mocno w dół. Jest to tendencja na całym świecie, która będzie utrzymywać się również w przyszłości ze względu na:

✅ Zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestie czystości powietrza i wprowadzenia w życie coraz bardziej rygorystycznych norm emisyjnych; m.in. wprowadzenie stref ekologicznych w centrach dużych miast, dodatkowe opłaty za wjazd, dopłacanie rządów państw do kasacji diesli;

✅Postęp technologiczny i wzrost popularności ekologicznych alternatyw – napędu hybrydowego i elektrycznego ( w przyszłości również napędu wodorowego).

Patrząc na kursy metali szlachetnych zawsze widzimy tendencje spadkowe i następujące po nich okresy wzrostu. Naturalną cechą naszego umysłu, jest założenie, że po spadku, zawsze musi nastąpić wzrost. Warto jednak zauważyć, że ceny uzależnione są od bieżącej sytuacji gospodarczej, politycznej, środowiskowej, itd., Gdy spojrzymy na wykres notowań Platyny z ostatniego półrocza, łatwo zauważymy, że pomimo okresowych wzrostów cen, tendencja jest wyraźnie spadkowa. Czekanie na poprawę tej sytuacji jest dużym ryzykiem. 

Dlaczego?

W czasie gdy my czekamy “na lepszy moment”, ceny za uncję Platyny cały czas spadają. Za parę miesięcy mogą nie tyle nie wzrosnąć ale i zejść dużo poniżej obecnej wartości. Ponosicie więc spore ryzyko. 

Co daje współpraca z DS Auto?

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Dla stałych Partnerów biznesowych mamy możliwość fix-owania cen z dnia wyceny nawet do 30 dni. Dzięki temu spadek kursów Was nie dotyczy – zatrzymujemy cenę by nasi Klienci nie byli stratni.