Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizatory FCSA5 i FCSA3 z Subaru Forester

Katalizatory o numerze FCSA5 i FCSA3 to modele, które występują w pojazdach marki Subaru. Najczęściej można je spotkać w modelu Subaru Forester z silnikiem 2.5 l w latach produkcyjnych 2006-2008. Charakterystyczną cechą katalizatorów jest wygląd przypominający wykrzywiony rewolwer. Jego długość stanowi ok. 60 cm, a szerokość wynosi ok. 20 cm. Waga wkładu katalizatorów szacuje się na 0,47 kg. Aktualną cenę za te katalizatory można otrzymać kontaktując się wybranym punktem skupu.

Katalizator FCSA3 z Subaru Forester
Katalizator FCSA5 z Subaru Forester

Subaru Forester jest jednym z pierwszych kompaktowych crossoverów, który zachwycił publiczność przestronnym wnętrzem, wysokim dachem oraz napędem na wszystkie koła.

Subaru Forester, źródło: internet

Pierwsza generacja pojazdu pojawiła się w 1998 roku i została zbudowana na platformie Subaru Impreza. Projekt ten przysłużył się wielu stosując nisko położony środek ciężkości. Klienci mieli możliwość wyboru pomiędzy czterobiegową automatyczną, a pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Standardowym silnikiem w pojeździe był silnik 2,5 l o mocy 165 KM.

Subaru Forester, źródło: internet

Wyposażenie pojazdu obejmowało między innymi klimatyzację, elektryczne szyby, tempomat, przeciwblokujące hamulce, światła przeciwmgielne. W wyższej wersji wyposażeniowej znajdowały się podgrzewane wycieraczki przedniej szyby, podgrzewane lusterka boczne oraz siedzenia.

Subaru Forester, źródło: internet
Druga generacja pojazdu pojawiła się w 2003 roku obejmując większe wykorzystanie aluminium, które posłużyło obniżeniu masy pojazdu. Nowa generacja skupiła się na większym poczuciu bezpieczeństwa podróżujących poprzez dodanie przednich, bocznych poduszek powietrznych. Dzięki testom zderzeniowym otrzymał reputację pojazdu bezpiecznego i rozsądnego.

W 2004 roku wprowadzono wersje XT, która zawierała 224 KM przy silniku o pojemności 2,5 l z turbodoładowaniem, który doskonale radził sobie w warunkach śnieżnych.

Subaru Forester, źródło: internet

Trzecia generacja pojazdu pojawiła się w 2009 roku oferując bardziej przestronne i wygodne siedzenia, a także większą komorę ładunkową.
Do wyposażenia dodano sterowanie systemem audio na kierownicy, radio nawigacyjne z obsługą Bluetooth oraz wysokiej jakości system dźwiękowy.
Bezpieczeństwo jazdy gwarantowały sześć poduszek powietrznych, kontrola dynamiki pojazdu oraz elektroniczna kontrola trakcji i stabilności.
Standardowym silnikiem pozostała jednostka 2,5 l z czterocylindrowym silnikiem o mocy 224 KM.

Subaru Forester, źródło: internet
Czwarta generacja pojazdu pojawiła się w 2014 roku oferując dużo większe wnętrze, lepszą ergonomię oraz oszczędność paliwa. Standardowym silnikiem pozostała jednostka 2,5 l o mocy 170 KM jednak pojawił się również silnik 2,0 l, który generował moc 250 KM. Poprzednią wersję XT o pojemności 2,5 l zastąpił silnik 2,0 l z turbodoładowaniem.

Posiadacze pojazdu cenią ten model za wyposażenie na które składa automatyczny Si Drive z WRX, system unikania kolizji EyeSight , ulepszenie dźwięku, reflektorów oraz bez kluczykowy dostęp do odpalania pojazdu.

Do największych konkurentów pojazdu należały Honda CR-V, Toyota RAV4, Ford Escape, Volvo CX40, czy też BMW X3.