Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator RCFA2 z Subaru Impreza

Katalizator RCFA2 to kolejny model, który wykorzystywała marka Subaru w montażu układów wydechowych.

Katalizatory te charakteryzują się płaską pokrywą, zwężoną przy brzegach, długością wynoszącą 37 cm i wagą wkładu 0,6 kg. Są niesymetryczne – jeden z wylotów jest zdecydowanie szerszy niż drugi. Na środku pokrywy znajduje się 5 otworów. Podobnie jak w przypadku innych modeli pochodzących z Subaru, tu także numer modelu można znaleźć na rancie.

Katalizatory o numerze RCFA2 znaleźć można w modelu Subaru Impreza GT Gc8 w latach 1999-2000.

Cenę modelu poza promocją można na bieżąco sprawdzać pod linkiem.

Katalizator RCFA2 z Subaru Impreza GT

Na temat Subaru Imprezy pisaliśmy już dwukrotnie.

Czym jednak charakteryzowało się Subaru GT GC8 ?

Auto od początku krytykowane było za bardzo słaby design wnętrza, które rzeczywiście wydaje się w porównaniu z innymi markami nudne i nijakie. Dodatkowo GT (GC) pochodzi z początku millenium. Nic więc dziwnego, że raczej na nikim obecnie nie zrobi wrażenia.

Subaru Impreza GT GC8

Jedyne co sprawia, że możemy poczuć się siedząc w środku jak w sportowym wozie to fotele wyprofilowane w sportowym sznycie oraz kierownica MOMO.

Wrażenie dotyczące auta zmieniają się jednak kolosalnie podczas choćby krótkiej przejażdżki. Można się mocno zdziwić jak bardzo strona mechaniczna kontrastuje z ubogim środkiem auta.

To co momentalnie przykuwa uwagę po uruchomieniu silnika to pomruk silnika typu boxer, który liczy sobie dwa litry pojemności. Zastosowano tu turbosprężarkę, która nadaje mu dodatkowej mocy. Dźwięk tego silnika jest zdaniem entuzjastów marki jedyny w swoim rodzaju i nie do podrobienia. Ciężko też pomylić go z jakimkolwiek innym silnikiem.

Auta te cechowały bardzo dobre osiągi nie tylko ze względu na kultowe już silniki, ale też na dość niską masę – nieprzekraczającą 1 200 kg i stały napęd AWD.

Subaru Impreza GT to auto, które daje ogromną radość z jazdy dzięki dostosowanej do niego mocy, dobrej przyczepności. Świetnie sprawdzi się także w przypadku osób, które lubią kręcić “bączki”. Niezaprzeczalnie przykuwa spojrzenia przechodniów i sąsiadów 🙂

Auto popularne jest na amatorskich motoryzacyjnych imprezach.

Dla tych, którzy chcieliby posłuchać brzmienia silnika tego modelu, zamieszczamy krótki filmik.