Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator ODD z modelu Hyundai Coupe

Katalizator o numerze ODD pochodzi z pojazdów południowokoreańskiego koncernu motoryzacyjnego Hyundai. Najczęściej można go spotkać w modelu Coupe z silnikiem 1.6 w benzynie w roku produkcyjnym 2003. Ten katalizator cechuje przede wszystkim obła obudowa pokryta metalową częścią ochronną oraz kolektorowym zakończeniem. Jego waga wkładu wynosi 1.1 kg. Aktualną cenę za ten katalizator można sprawdzić wchodząc na nasz cennik.

Katalizator ODD z modelu Hyundai Coupe
Hyundai Coupe, źródło: Internet

Hyundai Coupe zwany w innych częściach świata jako Tiburon, czy też Tuscani produkowany był od 1996 roku przez południowokoreański koncern Hyundai Motor Company jako następca modelu S-Coupe. Jego produkcja zakończyła się w 2009 roku pozostawiając tym samym stworzone przez producenta dwie generacje modelu, pierwsza o nazwie RD, a druga GK. Samochód o sportowym charakterze i nadwoziu coupe klasyfikuje się do pojazdów segmentu G.

To co wyróżnia ten model to bez wątpienia sportowa niczym Ferrari stylistyka, dzięki czemu pojazd wydaje się być dużo droższy niż jest w rzeczywistości. Bez wątpienia ta cecha, poza niebanalną stylistyką, należy do największych atutów pojazdu. Mocno falująca sylwetka oraz przód pojazdu  nadają agresywny styl. Na uwagę zasługują również efektywne i skośne reflektory.

Hyundai Coupe, źródło: Internet

Pojazd został stworzony na płycie podłogowej od modelu Avant oferując napęd na przednie koła. Pierwsza generacja pojazdu jest w stanie wygenerować maksymalną prędkość 193 km/h, w przypadku drugiej generacji maksymalna prędkość została zwiększona do 201 km/h. Moc silnika w obu wersjach waha się między 114-139 KM. Pierwsza wersja pojazdu oferowana była wraz z manualną skrzynią biegów, wraz z wyjściem na rynek drugiej wersji pojawiła się również propozycja ze skrzynią automatyczną.
Jednostki silnikowe pojazdu były oferowane w wersjach benzynowych, pierwsza generacja opierała się na czterocylindrowym silniku o pojemnościach 1,6 l; 1,8 l ; 2,0 l . Druga generacja została wzbogacona o pojemność 2,7 l 16V oraz 2,7 l V6 24V.  Pojemność silnika waha się między 1599-2656 cm3.

Spalanie pojazdu w głównej mierze zależy od znajdującego się pod maską silnika i wynosi od 8-8,5 l/100km.

Do wyposażenia standardowego należy materiałowa tapicerka, układ ESP, klimatyzacja automatyczna, podgrzewane lusterka boczne, centralny zamek z pilotem system BAS oraz AQS.

Pomimo niezbyt bogatego wnętrza o czym sugeruje przystępna cena za pojazd, samochód ten odniósł spore zainteresowanie nie tylko wśród młodych Europejczyków, ale również Azjatów, Australijczyków i Amerykanów.

Warto zauważyć, że w naszym kraju jeszcze do niedawna Hyundai Coupe zajmował trzecie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów sportowych.