Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator GM131 – mały katalizator z wysoką ceną

Jednym z katalizatorów z grupy GM131 jest model GM131/355561283. Katalizatory te wykorzystywane są przez niemiecką markę Opel. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami – liczą zaledwie 25 cm długości, a ich waga nie przekracza 0,13 kg! Ich kształt jest dość nietypowy. Jeden z wylotów jest mocno wydłużony i stanowi prawie połowę długości części właściwej katalizatora. 

Pomimo niewielkich rozmiarów, jego cena detaliczna w dniu 30.04.2019 r. wynosi 297 PLN. W przypadku tego katalizatora, cena oferowana w naszym skupie jest o około 34 % wyższa niż w skupach konkurencyjnych.

Katalizatory GM131 wykorzystywane są w takich modelach jak :

  • Opel Zafira B 1.9 CDTI, Z19DT;
  • Opla Astry H 1.9 CDTI, Z19DT;
  • Opla Vectry C 1.9 CDTI. Z19DT;

Na temat wszystkich powyższych modeli pisaliśmy już w innych artykułach przy okazji pozostałych modeli katalizatorów z Opla.

Na naszym blogu znajdziecie zatem informacje o Zafirze, Astrze oraz Vectrze.

Wciąż niestety pokutuje przekonanie, że mały katalizator musi być tani. Wiele osób powtarza dalej mit, z którego wynika, że im mniejszy katalizator, tym mniej metali szlachetnych  zawartych w modelu. Dziś chcielibyśmy obalić ten mit. Jak widać w przypadku modelu GM131, niewielkie rozmiary nie determinują ceny zużytego katalizatora. Istotna jest ilość metali szlachetnych, a tą weryfikujemy nie na podstawie ważenia czy pomiaru długości kata, ale na podstawie analizy XRF monolitu pochodzącego z części.

Analizę tą przeprowadzają specjaliści pracujący w naszym laboratorium. Zawartość pierwiastków szlachetnych, uzyskana w wyniku badania, jest wprowadzana do aplikacji CatCatalog, gdzie algorytm w oparciu o bieżące kursy metali szlachetnych, oblicza codziennie aktualną cenę wszystkich katalizatorów w bazie. Liczy ona obecnie 7974 modeli!

Aby skorzystać z możliwości jakie daje aplikacja do wyceny katalizatorów, skontaktuj się z nami i zostań naszym stałym dostawcą.

Więcej o korzyściach płynących ze stosowania aplikacji, znajdziecie w artykule poświęconym katalogowi.

Zapraszamy do współpracy!