Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 7H0131701D/7H0178CA/7AF/JD362177 z modelu Volkswagen Transporter

Katalizatory o numerze 7H0131701D/7H0178CA/7AF/JD362177 możecie znaleźć w katalogu marki Volkwagen.

Model jest niewielkich rozmiarów – długość liczy około 30 cm, lecz waga wkładu wynosi ponad 1 kg! Część wygląda z zewnątrz dość typowo – składa się z części głównej z wkładem i dwóch wylotów o różnej średnicy. Kształt pokrywy jest zaokrąglony i symetryczny.

Katalizator ten możemy znaleźć w Transporterze T5 w wersji 1.9 TDi . Auta te wyposażono w poniższe katy po 2006 roku.

Aktualną cenę możecie Państwo znaleźć na stronie modelu.

Katalizator 7H0131701D/7H0178CA/7AF/JD362177 z modelu Volkswagen Transporter

T5 należy do piątej generacji kultowej już serii Transporter od Volkswagena. Pojazd zalicza się do kategorii “lekkich pojazdów komercyjnych”.

Model wszedł na rynek jesienią 2002 roku, a produkcja ruszyła pełną parą w kwietniu 2003 roku. Miało zastąpić gamę pojazdów z serii T4.

Kluczowymi rynkami dla producenta były kraje o dużej dynamice gospodarczej tj. Niemcy, Anglia, Rosja, Turcja czy Singapur.

Transporter T5 nie trafił na rynek amerykański. Powodem był jego tonaż, który kwalifikował go do kategorii aut ciężarowych. To sprawiło, że byłby objęty dodatkowym 25 %-owym podatkiem znanym jako “podatek kurczęcy” (Chicken Tax). Jego import był zatem nieopłacalny.

W USA furorę robiły natomiast inne modele o dużych gabarytach: Volkswagen Routan i  Dodge Caravan, który nadal jest sprzedawany w Meksyku .

Transporter T5 2006 rok, źródło: internet

Transporter to komercyjny koń roboczy, dostępny w ponad 100 rozmaitych kombinacjach. Warianty obejmują krótkie (SWB) lub długie rozstawy osi (LWB); niskie, średnie  lub wysokie linie dachu, a auto można było skonfigurować jako furgonetka, minibus, model z pojedynczą i podwójną kabiną czy skrzynią ładunkową.

W ofercie Transportera znajdowały się m.in. następujące typy nadwozia:

  • Furgon – wersja dostawcza –  bez bocznych szyb i tylnych siedzeń,
  • Highroof Panel Van – Van dostawczy z podwyższonym dachem.
  • Półpanel – wersja z bocznymi oknami tylko w przedniej części przestrzeni ładunkowej i jednym rzędem zdejmowanych tylnych siedzeń,
  • Pick-up – ciężarówka z platformą,
  • Pick-up z załogą, w języku niemieckim: Doppelkabine – platforma z podwójną kabiną i dwoma rzędami siedzeń,
  • Kombi– Van z bocznymi szybami i zdejmowanymi tylnymi siedzeniami, który mógł być używany zarówno jako pojazd pasażerski jak i towarowy.
  • Shuttle – minibus z 8-11 miejscami siedzącymi

Na zamówienie, Volkswagen wykonywał także pojazdy dla służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia.

Pełny potencjał ładunkowy Transportera wynosi od 800 kilogramów do 1,4 tony. Objętość przestrzeni ładunkowej waha się w zakresie od 5,8 m 3 do 9,3 m 3.

Także wnętrze podlegało kombinacji i w zależności od ułożenia i ilości siedzeń, funkcjonowały takie wersje jak: Shuttle, Kombi, Caravelle oraz Multivan.

Transporter Sportline

Stworzono także usportowioną wersję pojazdu, powstałą z typu furgon i kombi. Model wyposażono w silnik TDI o mocy 172 KM z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem i sześciobiegową ręczną skrzynię biegów.

To co od razu zwraca uwagę od strony estetycznej, to obniżone zawieszenie, chromowane boczne listwy i spojler dachowy.

Wersję Sportline wzięto “na tapetę” w jednym z  odcinków serialu Top Gear, w którym Clarkson, Hammond i May musieli wybrać trzy samochody dostawcze, które wezmą udział w szeregu wyzwań, w tym, w transporcie sprzętu dla The Who . Jeremy Clarkson stwierdził wówczas, że Sportline jest „najszybszym vanem w Wielkiej Brytanii”.

Twierdzenie to zostało poddane testowi także przez konkurencyjny program telewizyjny – “Fifth Gear”, w którym Sportline został skonfrontowany z vanem A-Team oraz Mercedesem-Benz Vito Sport-X.

T5 w 2008 roku otrzymał czterogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa w teście zderzeniowym Euro NCAP. W Wielkiej Brytanii, w 2003 przyznano mu popularną nagrodę Van of the Year.

Pojazd zdobył jeszcze takie nagrody jak: Flett Van Awards (2008),  Automotive TOTAL Excellium MPG Marathon (2008) i wiele innych.

Ceny katalizatorów z innych modeli Volkswagena, znajdziecie Państwo w cenniku marki.