Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 7796799 z Fiata Cinquecento

Katalizator o numerze 7796799 wykorzystywany jest przez markę Fiat. Liczy nieco ponad 45 cm długości i 13 cm szerokości. Waga wkładu to 0,8 kg. Wewnątrz pokrywy znajduje się właściwa część katalizatora, która posiada wgłębienie dzielące część środkową na połowę. Katalizatory produkowała firma Ismeretlen. Montowano je w Fiatach Cinquecento, w wersji benzynowej.

Katalizator 7796799

Na temat Cinquecento nie mieliśmy okazji jeszcze wspomnieć, więc dziś przedstawiamy jego krótką charakterystykę.

Fiat Cinquecento to mały samochód miejski zaprojektowany przez Giorgetta Giugiar. Jego produkcję uruchomiono w 1991 r., w celu zastąpienia Fiata 126 . To pierwszy Fiat , który był produkowany tylko w polskiej fabryce FSM , gdzie wcześniej produkowano np. Polskiego Fiata 126p . Produkcja Cinquecento zakończyła się w 1998 roku , kiedy to model został zastąpiony przez Seicento . O dziwo, pomimo swojej nazwy, oznaczającej liczbę 500, najmniejsza jednostka mocy miała 704 cm3. Cinquecento był dostępny z trzydrzwiowym nadwoziem o bardzo dobrym współczynniku oporu powietrza, wynoszącym 0,33. W porównaniu do starszego Fiata, jest on wyposażony w niezależne przednie i tylne zawieszenie, hamulce tarczowe i ocynkowane panele nadwozia o wysokiej odporności na korozję. Układ kierowniczy został wyposażony w zębnik i chociaż nigdy nie oferowano wspomagania kierownicy, samochód mógł być wyposażony w szereg akcesoriów, w tym centralny zamek, elektryczne szyby, rozsuwany dach (lub całkowicie wysuwaną płócienną wersję Soleil ), a nawet klimatyzację.

W 1994 roku wprowadzono wersję Sporting, w której montowany był silnik benzynowy FIRE 1.1 z jednopunktowym elektronicznym wtryskiem, oferujący moc 54 KM. Wyposażony był w trójdrożny katalizator, który jest zgodny z przepisami dotyczącymi emisji EURO-2, co czyniło go najbardziej ekologicznym silnikiem w ofercie.

Wyposażenie zostało uzupełnione o 13-calowe felgi aluminiowe z niskoprofilowymi oponami, zderzaki w kolorze nadwozia i lusterka wsteczne, kierownicę i dźwignię zmiany biegów pokryte skórą, obrotomierz, a także różne modyfikacje estetyczne wewnątrz.

W Hiszpanii model ten jest znany z kampanii reklamowej z 1994 r., w której firma wysłała anonimowe listy miłosne do 50 000 kobiet w całym kraju.

W wielu przekazach reklamowych, koncern sugerował, że grupą, której dedykowano model są właśnie kobiety.

Mocne strony:

– Dobra widoczność

– Stosunek jakości do ceny

– Auto typowo miejskie, tanie w utrzymaniu

– Mimo małej pojemności silnikowej, bez trudu rozpędza się do wyższych prędkości

– Niewielkie rozmiary sprawiają, że auto jest idealne dla osób początkujących

– Tanie części zamienne

Wady:

– Słabe wyciszenie

– Problemy ze skrzynią biegów

– Korozja karoserii

– Przegrzewanie się wentylatora

Fiat Cinquecento 0.9