Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 6W83-5E214AC z Jaguara XK II

Katalizator o numerze 6W83-5E214AC pochodzi od pojazdów marki Jaguar. Jego wygląd cechują dwa symetryczne wyloty oraz trapezowa obudowa. Jego długość wynosi ok. 56 cm, a szerokość 16 cm. Waga wkładu szacowana jest na 0,78 kg. Jednym z modeli w których można spotkać ten katalizator jest Jaguar XK II z silnikiem 4.2 z roku 2008. Aktualną wycenę za katalizatory można uzyskać kontaktując się z wybranym punktem skupu.

Jaguar XK to dwudrzwiowy grand tourer produkowany i sprzedawany przez brytyjskiego producenta pojazdów Jaguar Cars od 1996-2014 roku. Po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w Marcu 1996 roku.

Jaguar XK II zadebiutował w 2005 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Pojazd został zaprojektowany przez Iana Calluma na wzór pojazdów typu E z 1961 roku. Model ten sklasyfikowany został do segmentu G wśród pojazdów sportowych z nadwoziem typu coupe lub kabriolet. W plebiscycie „Top Gear” model otrzymał tytuł Samochodu Roku 2006.

Maksymalna moc pojazdu wynosi od 385 do 550 KM. Benzynowy silnik tego modelu jest typu V i posiada 8 cylindrów o pojemności 5000 cm3.

Bryła pojazdu jest bardzo podobna do swojego poprzednika XK8 jak również niektóre z elementów nadwozia choć pojazd nabrał zdecydowanie mocniejszego wyglądu dzięki zastosowaniu tzw. „skrzeli” na przednich błotnikach. W porównaniu do poprzedniej wersji pojazd jest szerszy o 61 mm i dłuższy o 162,6 mm. Dzięki zastosowaniu monokokpitu oraz dużej ilości aluminium pojazd stał się lżejszy o 91 kg co pozwoliło na uzyskanie świetnych osiągów, a także lepszą wydajność oraz mniejsze zużycie paliwa.

W 2009 roku model przeszedł facelifting podczas którego zmieniono środkowy pas deski rozdzielczej, tylne światła, kierunkowskazy oraz końcówki układu wydechowego. W 2011 roku podjęto się zmiany reflektorów, atrapy chłodnicy, zderzaka, przednich oraz tylnych świateł.

Ciekawostką dotyczącą Jaguara XK jest jego występ w 20 części kultowych przygód James’a Bonda. Być może ktoś z Was pamięta scenę wyścigu na lodzie?
Jeśli nie to chętnie podrzucamy filmik z tej sceny: