Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 674AAM z Chryslera PT Cruiser

Katalizator z oznaczeniem 674AAM należy do katalogu marki Chrysler.

Charakteryzuje go długa i wąska obudowa. Część właściwa liczy wraz z wylotami nieco ponad 60 cm długości. Szerokość w najszerszym miejscu liczy przy tym zaledwie 16 cm, co decyduje o podłużnym kształcie. Wkład ceramiczny waży 1,34 kg. Cechą szczególną pokrywy są szerokie ranty, które okalają część właściwą z wkładem. Po obu stronach znajdziemy zwężone, symetryczne wyloty – identycznej średnicy i ułożone w jednej płaszczyźnie. Część 674AAM montowano w modelu Chrysler PT Cruiser 2.0i.

Aktualną cenę poznacie Państwo kontaktując się z partnerskimi punktami skupu.

Katalizator 674AAM z Chryslera PT Cruiser

Chrysler PT (Personal Transport) Cruiser to samochód z segmentu C produkowany przez amerykańską firmę Chrysler od 2000, aż do 2010 roku, kiedy koncern zaprzestał produkcji światowej. Jego retro styl inspirowany jest kilkoma wcześniejszymi prototypami z grupy Chrysler, w tym Plymouth Prowler i Plymouth Pronto.

9 lipca z 2010 Chrysler zakończył produkcję PT Cruiser po 10 latach, pozostawiając w sumie 1,37 mln sztuk na drogach.

W ciągu całej dekady, PT Cruiser nigdy nie zmienił swojego projektu, z wyjątkiem kilku ulepszeń reflektorów i konsoli wewnętrznej.

Skrót PT oznaczał inicjał „Personal Transport” jako oznaczenie platformy pojazdu, a także jego kod produkcyjny.

PT Cruiser istnieje z dwoma różnymi typami nadwozia. Jednym z nich jest mieszanka minivana i hatchbacka z pięcioma drzwiami; jego wysokość jest znacznie wyższa niż w samochodzie osobowym , ale nie ma miejsc siedzących ani różnorodnych konfiguracji typowych dla minivana. Drugi to dwudrzwiowy kabriolet , o identycznym kształcie z pierwszym i ze stałym pałąkiem zabezpieczającym.

PT Cruiser posiada napęd na przednie koła z poprzecznym silnikiem z przodu, a wszystkie jego silniki są czterocylindrowe. Silniki benzynowe to 1.6 litra 116 CV, 2.0 litry 140 CV, 2.4 litra w wersjach atmosferycznych 143 CV oraz z turbosprężarką i 180 lub 223 CV. Diesel to 2.2-litrowy oryginał Mercedesa o mocy 121 lub 150 CV z bezpośrednim wtryskiem common-rail , turbosprężarką o zmiennej geometrii i intercoolerem .

Auto wyposażono pięć miejsc z siedzeniami podwyższającymi i łatwo rozkładanymi, przestronny bagażnik z dużymi drzwiami, wieloma schowkami i wysokim dachem. Koła to 16-calowe felgi aluminiowe i opony 205/55.

Nadwozie posiada zaokrąglone linie pozbawione krawędzi. Charakterystyczna dla tego modelu jest kratka, która symuluje chłodnicę, sięgająca talii samochodu. Model jest podobny do Chryslera Airflow Imperial, który poruszał się po amerykańskich drogach w 1920 roku . Poduszki powietrzne dla kierowcy, przedniego pasażera i boczne, ABS i system kontroli trakcji, to tylko niektóre z systemów bezpieczeństwa dla podróżujących. 

Przy tworzeniu tego samochodu, po raz pierwszy socjologia została zastosowana w marketingu motoryzacyjnym dzięki włączeniu urodzonego we Francji socjologa Clotaire Rapaille do zespołu projektowego. Odwołał się on do kolebki instynktów „gadziego mózgu” w poszukiwaniu domniemanego kodu zainstalowanego u amerykańskiego konsumenta. Konsument czytałby ten „kod” nieświadomie w pojeździe, który musiał wyglądać „kobieco” od wewnątrz, ale przywoływać gangsterski klimat  lat dwudziestych na zewnątrz.