Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 1J0178CBCD/METAL ze Skody Octavia

01Katalizator o numerze 1J0178CBCD/METAL charakteryzuje kopułowaty kształt obudowy  wraz z dwoma wylotami ułożonymi przeciwlegle. Jego długość wynosi ok. 45 cm, z kolei szerokość ok. 13 cm. Waga wkładu tego katalizatora wynosi 0,38 kg. Najczęściej ten model można spotkać w pojazdach marek Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, szczególnie w modelu Skoda Octavia z silnikiem 1.8 T z produkcji w roku 2000. Chcąc uzyskać aktualną wycenę za modele katalizatorów należy skontaktować się z wybranym punktem skupu.

Katalizator 1J0178CBCD/METAL ze Skody Octavia

Historia oraz produkcja Skody Octavia rozpoczęła się w 1959 roku. Nazwa tego modelu nie jest przypadkowa, z łacińskiego oznaczająca terminy „ósmy” nawiązywała do produkcji ósmego modelu tej marki od czasów II Wojny Światowej. Był to bardzo prosty i niezawodny samochód o mocnej karoserii i stabilnych właściwościach jezdnych. Jego charakterystyczne cechy pozwoliły na zdobycie wielu prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach.
Swą popularność zdobył nie tylko na rynku krajowym, ale również w innych krajach europejskich, Ameryce Południowej czy Nowej Zelandii.

Skoda Octavia, źródło: Internet

Skoda Octavia była pierwszym modelem produkowanym pod skrzydłami Volkswagena, który na nowo odrodził się w 1996 roku.  W swoim debiucie po latach zaprezentowano pojazd w wersji hatchback, by po dwóch latach od rozpoczęcia rozszerzyć gamę nadwozia o kombi. Podstawą do pojazdu była platforma od Golfa IV. Wśród innych modeli w swej klasie wyróżnia się przestronnym bagażnikiem, którego standardowa pojemność wynosi 528 l, a przy złożonych fotelach zwiększa się do 1330 l, a w przypadku combi nawet 1512 l.

Skoda Octavia, źródło: Internet

Najprostsza wersja wyposażenia posiadała immobilizer, wspomaganie kierownicy oraz regulowaną kolumnę kierowcy, z kolei w wyższych wersjach można było nabyć pojazdy posiadające centralny zamek, elektryczne szyby i elektronicznie ustawiane lusterka wsteczne, komputer pokładowy, poduszki powietrzne oraz regulowany system audio i klimatyzację. Jeśli chodzi o wersję Elegance wyróżniały ją odlewane koła i i rozbudowany pakiet elektryczny.

Skoda Octavia, źródło: Internet

Wszystkie silniki w pojeździe są odziedziczone po Audi i Volkswagenie. W modelu zamontowano kilka czterocylindrowych wtryskiwaczy benzyny i turbodoładowanych silników wysokoprężnych. Pierwsze silniki benzynowe posiadały pojemność 1,6 l i moc 75 KM oraz 1.8 l o mocy 125 KM, a także 1.9 l turbodiesla o mocy 90 KM. W późniejszym czasie pojawiły się również jednostki 1.6 l i mocy 101 KM, 1.8 i mocy 125 KM oraz ekologiczny o pojemności 1.4 l i mocy 75 KM. Najbardziej popularną jednostką jest jednak turobdiesel o pojemności 1.8 T i mocy 150 KM.

Skoda Octavia, źródło: Internet

W 2005 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie pojawiła się wersja wzmocniona o czujniki cofania oraz napęd 4×4.  Do zakończenia drugiej generacji modelu zostało wyprodukowanych 2 358 400 egzemplarzy tego modelu co świadczy o sporym sukcesie tego modelu.

Skoda Octavia, źródło: Internet