Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Jeden model obudowy – wiele oznaczeń

Często chcąc uzyskać wycenę przesyłacie nam zdjęcie katalizatora, na którym nie są widoczne numery.

Mimo, że doskonale rozpoznajemy ten model po kształcie obudowy i wiemy z jakiej pochodzi marki czy modelu auta, to nie możemy od razu podać Wam konkretnej kwoty. Dlaczego?

Ponieważ za jednym modelem obudowy, może kryć się wiele numerów  w zupełnie innych kwotach…  Wszystko przez to, że producenci tworzyli oddzielne oznaczenia swoich części w zależności od kraju jakiemu je dedykowali, w jakich latach i jaka obowiązywała wówczas norma emisji spalin.

Przykłady? Znajdziemy ich mnóstwo praktycznie we wszystkich markach w naszym katalogu.

Pierwszym z brzegu przykładem jest poniższy katalizator. Taką obudowę posiada aż 5 numerów. Najdroższy – 75565071/75565071 – wart jest 1 843,65 zł (Cena detaliczna netto w dniu 06.12.2019). Najtańszy z kolei – 7532997 –prawie 8 razy mniej! Oznacza to, że w procesie wyceny sam kształt obudowy nie jest wystarczający do określenia ceny, w momencie gdy kryje się za nim wiele różnych numerów. Rozbieżności w cenach wynikają oczywiście z różnic w zawartości metali szlachetnych w poszczególnych numerach.

W przypadku katalizatorów z Fiata również możemy spotkać się z przykładami, gdzie numery w obrębie jednego kształtu obudowy różnią się kolosalnie ceną. W poniższej sytuacji różnica w cenie pomiędzy najdroższym a najtańszym modelem wynosi niecały 1000 zł.

Poniżej mamy szczególny przypadek, bowiem na zewnętrznej obudowie nie znajdziemy numeru. Na temat sposobu rozpoznawania poszczególnych numerów pisaliśmy już oddzielny artykuły : Tajemnice katalizatorów z Hondy część pierwsza i druga, w której wyjaśniamy jak dokonać rozróżnienia i prawidłowej wyceny. Różnice w cenach są spore więc warto udać się do profesjonalnego punktu skupu aby zamiast kwoty 1014,90 zł nie otrzymać przykładowo 208,25 zł.

Ostatni przykład, który obrazuje w czym rzecz. Na obudowie możemy znaleźć zarówno numer KJ05którego cena detaliczna w dniu dzisiejszym wynosi 2 737,85 zł netto, jak i FS05o wartości 333,20 zł netto.

Warto zatem korzystać z zaufanych punktów skupu. Jeśli sami takowy prowadzicie, to najlepszym sposobem na przeprowadzenie rzetelnej wyceny jest posiadanie profesjonalnego narzędzia pracy, a takim jest właśnie oferowany przez nas tablet z aplikacją CatCatalog.

O tym jak go od nas otrzymać przeczytacie choćby tutaj.