Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Jak rozszerzyć posiadaną działalność o skup katalizatorów?

Jeśli posiadacie warsztat samochodowy, dobrze znacie się na częściach lub macie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, to zdecydowanie warto zastanowić się nad poszerzeniem prowadzonej aktualnie działalności o skup katalizatorów. Proces ten od strony formalnej nie jest skomplikowany, a pozwoli Waszej firmie rozwinąć skrzydła i zwiększyć znacząco zyski. 

 

O tym dlaczego to takie rentowne pisaliśmy m.in. w artykule “Dlaczego katalizatory są tak cenne“. W skrócie – zużyte katalizatory wciąż są niezwykle wartościowe przez wzgląd na stosowane w ich produkcji metale szlachetne jak platyna, pallad czy rod (ich wartość możecie na bieżąco sprawdzić w naszej zakładce “Kursy“). Najdroższe modele, na chwilę obecną są warte nawet ponad 9 000 zł! Katalizatory znaleźć możecie nie tylko w samochodach osobowych, ale także w ciężarówkach, autobusach, a nawet w rozmaitych maszynach z napędem spalinowym – budowlanych, górniczych czy rolniczych.

Jak się za to zabrać ? Oto co należy zrobić krok po kroku:

 1. Wybrać miejsce składowania odpadów – przed wyborem konkretnego miejsca składowania zużytych katalizatorów warto zasięgnąć opinii w Wydziale Ochrony Środowiska. W odpowiedzi otrzymamy kryteria, które musimy spełnić, aby móc legalnie skupować i przechowywać zużyte katalizatory. 
 2. Uzyskać odpowiednie zezwolenia – wszystko należy zacząć od uzyskania zezwolenia na zbieranie odpadów o kodach 16 08 01 oraz 16 08 03.  Powyższe dokumenty załatwicie bez problemu w Wydziale Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w miejscu zamieszkania.
 3. Uzyskać wpis do BDO, czyli rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, a tym samym pozwolenie na transport. Warto pomyśleć o zezwoleniu na transport odpadów, dzięki czemu będziecie mogli poszerzyć swoją ofertę o odbiór katalizatorów od klienta. Podstawą do dokonania wpisu jest złożenie przez podmiot wniosku, którego wzór określają załącznik nr 1 i 2 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 13 grudnia 2018 r. w sprawie wzorów formularza rejestrowego[…](Dz. U. poz. 2528). Wzór wniosku znajdziecie na poniższej stronie internetowej :https://bdo.mos.gov.pl/web/wnioski-do-pobrania Wniosek można pobrać także w we właściwym dla swojej lokalizacji Urzędzie Marszałkowskim i złożyć w formie papierowej, a także elektronicznie.
 4. Zaktualizować w CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej swój kod PKD, rozszerzając go o kod 38.11.Z, pod którym kryje się Zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne.
 5. Znaleźć odpowiedniego odbiorcę katalizatorów – to tak na prawdę najważniejszy punkt całego planu. Najważniejszy, ponieważ wybór ten w dużej mierze determinuje to czy Wasz skup odniesie sukces! To, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odbiorcy, czyli większego podmiotu, który nie tylko odkupi od Was zebrany towar, ale też zagwarantuje, że wszystko zostanie poddane procesowi recyklingu, to kilka ważnych aspektów:
 • Legalne działanie – ważne aby Wasz dostawca posiadał wszystkie konieczne zezwolenia, w tym zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 16 08 01 i 16 08 03 i oczywiście figurował w Bazie BDO;
 • Wypłata za dostarczony towar w tym samym dniu – to niezwykle istotne, bo zapewnia Wam bezpieczeństwo transakcji, a także płynność finansową, dzięki której możecie w tym samym dniu rozpocząć odkup kolejnych katalizatorów. Odjeżdżacie do domu z pieniędzmi i nie martwicie się kiedy przyjdzie do Was przelew;
 • Dysponuje najnowocześniejszą technologią – posiada własne laboratorium wyposażone w renomowane spektrometry – czyli urządzenia do pomiaru zawartości metali szlachetnych w dostarczonym materiale. Im lepszy sprzęt i bardziej doświadczona kadra, tym większa jest Wasza pewność, że wyliczenie, które otrzymaliście za towar jest dla Was korzystne;
 • Własny transport – jeśli nie macie możliwości transportu katalizatorów, należy kierować się do odbiorców, którzy zapewniają własny środek lokomocji.
 • Wycena katalizatorów według jasnych i jawnych zasad – posiada rozbudowany cennik z kilkoma tysiącami modeli, zaprojektowany w oparciu o analizę poszczególnych katalizatorów pod względem zawartości platyny, palladu i rodu.
 • Udostępnia narzędzia do efektywnej pracy i dzieli się wiedzą – początki w każdym biznesie są trudne. Zwłaszcza w branży recyklingowej, gdzie konkurencja wciąż rośnie, możemy mieć kłopot, by odnaleźć się na rynku i odnieść sukces. Pomoc merytoryczna w pierwszych miesiącach działania jest nieodzowna jeśli nie chcemy ponosić strat. Profesjonalne skupy zapewniają wsparcie na każdym etapie współpracy – dostarczają narzędzia do rzetelnej wyceny zużytych katalizatorów, służą swoim doświadczeniem w załatwieniu kwestii formalnych, pomagają w doborze odpowiedniego wyposażenia do pracy

Nawet jeśli wszystko to wydaje się Wam nowe i skomplikowane – zapewniamy, że takie nie jest. Jeśli chcecie podjąć współpracę z największym skupem katalizatorów w kraju DS AUTO, który spełnia wszystkie powyższe kryteria jakości współpracy, skontaktujcie się z nami! Zaufało nam ponad 400 firm na całym świecie, co świadczy o najwyższej jakości naszych usług.

Kontakt- dostawa hurtowa: dsautospzoo@wp.pl

Minimalna dostawa z jaką śmiało możecie umówić się na hurtową dostawę w siedzibie głównej, to 150 sztuk lub 100 kg monolitu uzyskanego z katalizatorów.

Nie jesteście w stanie uzbierać takiej ilości w najbliższym czasie, nie ma problemu! Nasze punkty partnerskie z chęcią zaoferują Wam możliwość skupu detalicznego mniejszych partii.

Najbliższy znajdziecie w zakładce “punkty skupu“.

Link do cennika 8 000 modeli katalizatorów -> Cennik

Zapraszamy gorąco do współpracy!