Zużyte katalizatory pod żadnym pozorem nie mogą być wyrzucane do śmieci. Zużyty katalizator powinniśmy oddać do punktu skupów katalizatorów. Niestety punktów nadal jest mało, a jakość obsługi klienta pozostawia wiele do życzenia. Czy warto otworzyć skup katalizatorów?

Jak otworzyć skup katalizatorów?

Zużyte katalizatory pod żadnym pozorem nie mogą być wyrzucane do śmieci. Zużyty katalizator powinniśmy oddać do punktu skupów katalizatorów. Niestety punktów nadal jest mało, a jakość obsługi klienta pozostawia wiele do życzenia. Czy warto otworzyć skup katalizatorów?

Czy wiele osób chce sprzedać katalizator?

Według danych skupów katalizatorów z roku na rok przybywa klientów chcących dokonać sprzedaży katalizatorów. Dlaczego? Ponieważ od wielu lat każdy pojazd obowiązkowo musi posiadać katalizator, który nie jest wieczny, przez co z roku na rok w coraz większej ilości aut dochodzi do jego wyeksploatowania przez co ilość zużytych katalizatorów na rynku rośnie.

Od czego zacząć?

Proces utworzenia punktu skupu katalizatorów należy rozpocząć od otrzymania zezwolenia na odpady. Dodatkowo warto rozważyć otrzymanie zezwolenia na transport katalizatorów, dzięki czemu ofertę usług będzie można poszerzyć o odbiór katalizatorów bezpośrednio u klienta. Pamiętajmy, że otwarcie skupu katalizatorów bez niezbędnych zezwoleń jest bardzo surowo karane. Wszystkie niezbędne zezwolenia otrzymamy w Wydziale Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w miejscu zamieszkania. Przed wyborem konkretnego miejsca składowania zużytych katalizatorów warto zasięgnąć opinii w Wydziale Ochrony Środowiska, która w wyraźny sposób przedstawi warunki, które musimy spełnić, aby w pełni legalnie skupować i przechowywać zużyte katalizatory. W przypadku działalności bez wymaganych zezwoleń Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ma prawo nałożyć na nas karę w wysokości od 1000 do 1 000 000 złotych. Dodatkowo należy pamiętać o składaniu rocznych sprawozdań. W przypadku niezłożenia może zostać nałożona kara w wysokości od 500 do 8500 złotych. Zużyte katalizatory posiadają kody odpadów 16 08 01, czyli są odpadami zawierające złoto, srebro, ren, rod, pallad, iryd lub platynę. Przy wystawianiu faktur należy pamiętać o umieszczaniu kodu PKWiU, dzięki czemu znacząco ułatwimy proces dokumentacji transakcji.

Jak wybrać partnera który będzie skupował od Nas katalizatory?

Wybór partnera biznesowego z którym nawiążemy współprace nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajdziemy sporą ilość skupów katalizatorów, jednak współpraca z Nimi może pozostawiać wiele do życzenia. Szukając partnera na początek sprawdźmy czy firma jest godna zaufania. Potwierdzeniem firmy której warto zaufać są liczne certyfikaty świadczące o profesjonalnych usługach. Kolejną rzeczą na która należy zwracać uwagę to proces przyjęcie większej ilości katalizatorów oraz ich wycena. Partnerem godnym zaufania jest firma DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów -> https://katalizatorychrzanow.pl/, która posiada wieloletnie doświadczenie w skupie dużej ilości katalizatorów, dzięki czemu mamy gwarancje fachowej obsługi przez profesjonalistów. Dodatkowo firma ma przygotowane programy dla swoich partnerów, które oferują specjalne ceny. Wybór firmy DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów jako partnera zapewni Nam ciągłość w działaniu Naszego skupu.
W przypadku sprzedaży katalizatorów na podstawie faktury VAT obwiązuje zasada odwrotnego obciążenia czyli przerzuceniu obowiązku rozliczania podatku VAT ze sprzedawcy na nabywcę.