Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Ford Mondeo III – oznaczany kodem Mk III samochód osobowy, produkowany przez amerykańskim koncern motoryzacyjny – Ford Motor Company. Trzecia seria zadebiutowała w 2000 roku. Dwa i cztery lata po wejściu na rynek, auto poddano małym modyfikacjom. W USA znany był pod nazwami Ford Five Hundred oraz Mercury Milan.

Ford – katalizator 1S71-5E211-EG/1258206

Katalizator o numerze 1S71-5E211-EG/1258206 występuje w samochodach osobowych marki Ford. Jego długość wynosi 35 cm, a waga niecałe 1,3 kg. Jego cechą charakterystyczną jest okrągły kształt i brak symetrii – z jednej strony jest zakończony płaskim rozszerzeniem ze śrubami, znajdującym się przy bocznym wylocie. W ten katalizator wyposażane są Fordy Mondeo III z silnikami benzynowymi.

Ford Mondeo III – oznaczany kodem Mk III samochód osobowy, produkowany przez amerykańskim koncern motoryzacyjny – Ford Motor Company. Trzecia seria zadebiutowała w 2000 roku. Dwa i cztery lata po wejściu na rynek, auto poddano małym modyfikacjom. W USA znany był pod nazwami Ford Five Hundred oraz Mercury Milan. Jego charakterystyczne cechy to ostre, wyraziste linie inspirowane stylistyką New Edge – konwencją marki Ford, zastosowaną w poprzednich modelach tej marki (m.in. w Focusie i Cougar).
Trzy lata po premierze, auto przeszło face lifting, podczas którego dokonano zmian w obrębie reflektorów przeciwmgielnych, kształcie przedniego zderzaka oraz wykorzystano bardziej nowoczesne materiały wykańczające wnętrze samochodu.
Auto wyposażane było standardowo w system ABS oraz szyby elektryczne. Za dodatkową opłatą można było dodać opcję podgrzewania tylnej szyby, tempomat, skórzaną tapicerkę, system ESP, automatyczną klimatyzację czy nawigację satelitarną.
Wyprodukowano 12 wersji silnikowych, w tym zdecydowaną większość z wtryskiem wielopunktowym jako układem zasilania. Najmocniejszym z nich był ST220 o mocy maksymalnej 226 KM, maksymalnym momencie obrotowym 285 Nm i 4900 obr/min. Z tym silnikiem auto osiągnąć mogło prędkość nawet 250 km/h i rozpędzić się „do setki” w 6,8 s!
Do jego największych zalet należą z pewnością dobry układ jezdny, oraz duża ergonomia. Na niekorzyść zaliczyć można karoserię ze sporą tendencją do rdzewienia oraz słabe wyciszenie auta. Model produkowany był do 2007 roku.