Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Dostawa katalizatorów z tirów marki Volvo – wyniki analizy i rozliczenie

W ubiegłym tygodniu na naszym oficjalnym fanpage’u – Cennik katalizatorów-recykling-ds auto chrzanów, prezentowaliśmy zdjęcia z przyjęcia olbrzymich katalizatorów wyciętych z ciężarówek marki Volvo. W dostawie liczącej razem 26 sztuk znalazł się również model pochodzący z Renaulta.

Katalizatory zostały dostarczone w całości (w obudowie). W DS AUTO otworzyliśmy je, wycięliśmy wkład ceramiczny, który następnie został zmielony w młynach kulowych, a następnie materiał poddaliśmy analizie chemicznej z wykorzystaniem spektrometru ICP-MS. Jest to najdokładniejsza możliwa metoda oznaczenia pierwiastków w materiale.

Dzięki niej możemy precyzyjnie określić zawartość metali szlachetnych -platyny, palladu i rodu, za które płacimy.

Metoda choć dokładna, jest dość czasochłonna. Ze względu na ilość przeprowadzanych analiz, poprosiliśmy Was o chwilę cierpliwości i dziś zgodnie z obietnicą prezentujemy rezultaty badań.

Poniżej widzicie raport z kalkulacji, zawierający standardowo takie informacje jak dane Sprzedającego, wykaz tygodniowy kursów walut i kursów metali mających wpływ na wartość katalizatorów, wykaz przyjętych modeli według oznaczeń wraz z ceną z dnia wyliczenia i podsumowanie (zawierające wagę dostarczonego materiału, sumę netto i brutto wynikającą z wyliczenia oraz kursy z dnia dostawy).

Jak można dowiedzieć się z raportu, w dniu wyceny (13.05.2020 r.), uncja platyny warta była 765 USD, palladu 1 830 a rodu 4 200. Waga brutto dostarczonej partii wyniosła 2 448,5 kg, zatem uśredniając, jedna część ważyła 94,17 kg. 

Po dokonaniu wspomnianej wcześniej analizy chemicznej, uzyskaliśmy szczegółowe informacje na temat zawartości metali szlachetnych w poszczególnych modelach. Ich oznaczenia zostały dodane do naszego katalogu.

Po zsumowaniu wartości dostarczonych części, uzyskaliśmy kwotę netto, która wynosi 33 097,05 zł. Do kwoty tej doliczamy kwotę podatku (7 612,32 zł). Łącznie, transakcja opiewa na 40 709,37 zł brutto.

Płatność zostanie rozliczona metodą split payment, czyli z wykorzystaniem mechanizmu podzielonej płatności. Oznacza to, że kwotę netto – 33 097,05 zł, przelewamy od razu na rachunek firmowy Sprzedającego, a podatek na specjalny rachunek VAT. Nasz Klient jest wpisany na Białą Listę Podatników VAT, nie ma najmniejszego problemu z rozliczeniem transakcji.

Zapraszamy do umawiania się na dostawę materiału i analizę chemiczną, która jest gwarancją rzetelnej i uczciwej wyceny!

tel. +48 730016017 – tylko ilości hurtowe
e-mail: infodsauto@wp.pl