Wskaż posiadaną ilość:
Skup hurtowy: Dariusz Seremak

Katalizator 7502226 oraz 7502222 to katalizatory wykorzystywane w mało znanym modelu Z3 marki
BMW. To czym się charakteryzują to niewielka waga – 0,20 kg i rozmiary – mają po około 25 cm oraz podłużny, prosty kształt.

BMW – katalizator 7502226 i 7502222

Katalizator 7502226 oraz 7502222 to katalizatory wykorzystywane w mało znanym modelu Z3 marki BMW. To czym się charakteryzują to niewielka waga – 0,20 kg i rozmiary – mają po około 25 cm oraz podłużny, prosty kształt.

BMW Z3 to pierwszy roadster produkowany seryjnie przez ten niemiecki koncern. Zaprojektowany przez dwóch panów – Jopiego Nagamę i Jojiego Nagashimę. Premiera modelu Z3 odbyła się w 1996 roku, zaraz po tym jak na wielkim ekranie pojawił się w on filmie „Golden Eye”, gdzie posłużył głównemu bohaterowi, James’owi Bondowi. Wielu fanów modelu twierdzi, że nawet i bez tak wielkiej akcji marketingowej, auto sprzedałoby się rewelacyjnie.


BMW Z3 – 2000 r. (foto: https://www.autoblog.com/buy/2000-BMW-Z3/?guccounter=1)

Model dostępny jest w dwóch wersjach nadwozia: coupé oraz roadster – oba typy osiągnęły niesamowity sukces sprzedażowy. Nawet po tylu latach od premiery, Z3 może kusić swoim niepowtarzalnym stylem oraz mocnym silnikiem. Z3 jest również pierwszym autem marki BMW, które powstało poza rodowitym krajem. Produkcję wykonano w amerykańskiej fabryce w Spartanburgu. Model ten był modyfikowany praktycznie przez cały czas trwania produkcji, co spowodowało, że wielu fanów miało spory problem z rozpoznaniem oryginalnych egzemplarzy. Z każdą kolejną wersja, auto wyposażane było w coraz większa ilość funkcjonalnych dodatków, takich jak elektrycznie otwierany dach, poduszki powietrzne czy system DSC.

Auto zostało wykorzystane przez brytyjskiego mechanika, Paul’a Bacona, który samodzielnie zbudował na bazie Z3 własny pojazd, nazwany „Cosmotron”. Do celu tego posłużyło mu podwozie wyposażone w silnik 2,8 l, z mocą 192 KM.

Najczęściej podkreślane zalety modelu to lekkość i niepowtarzalny styl. Minusem jest z pewnością wysoka cena oraz drogie utrzymanie w dobrym stanie technicznym. Produkcja tego auta zakończyła się w 2002 roku