DS AUTO
CHRZANÓW

Aktualności

Najczęstsze pytanie zadawane przez osoby mające stacje demontażu pojazdów

Najczęstsze pytanie zadawane przez osoby mające stacje demontażu pojazdów

-Prowadzę stacje demontażu pojazdów. Jeden z większych problemów to spora ilość zużytych katalizatorów. Co najlepiej z nimi zrobić? - Jedynym sensownym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego skupu katalizatorów i nawiązanie z długoterminowej współpracy. - Dlaczego? - Katalizator jest elementem układu wydechowego, który w swoim wnętrzu kryje metale szlachetne takie jak platyna, rod bądź pallad. Dzięki ich obecności nawet uszkodzony bądź zużyty katalizator ma dużą wartość. - Co oznacza odpowiedni skup katalizatorów? - Odpowiedni skup katalizatorów to przede wszystkim firma, która posiada wszelkie niezbędne pozwolenia na funkcjonowanie. - Jakie to są pozwolenia? - Przede wszystkim zezwolenie związane z zakupem, magazynowaniem, segregowaniem oraz transportem katalizatorów. Podczas zawierania transakcji powinna zostać wypisana karta przekazania odpadów R4, R8, R12 zgodnie z ustawą. - Jakiej firmie najlepiej zaufać? - Liderem w branży skupów katalizatorów jest DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów -> https://katalizatorychrzanow.pl/, która od wielu lat zajmuję się skupem. - Czy DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów spełnia wszystkie wymogi? - Tak. Firma DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów -> https://katalizatorychrzanow.pl/, posiada wszystkie niezbędne pozwolenia, a zweryfikować to możemy po numerze: OŚR. 6233.2.2011.BSX - A czy dla stałych klientów mogę liczyć na specjalne warunki? - Oczywiście. Dla stałych klientów przewidziane są bonusy oraz wysokie ceny, dzięki pominięciu pośredników. - A czy sprzedaż dużych ilości katalizatorów – powiedzmy ponad 100 sztuk pochłania dużo czasu? - W przypadku klienta hurtowego ustalany jest konkretny termin oraz godziny, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie firma DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów -> https://katalizatorychrzanow.pl/ jest wstanie przyjąć duża ilość katalizatorów. - W jaki sposób odbywa się wycena? - W przypadku małych ilości istnieje możliwość wyceny online – wszystkie ceny znajdujące się na stronie internetowej są aktualne, co więcej otrzymujemy gwarancje ceny – cena podczas wyceny będzie identyczna podczas sprzedaży niezależnie od dnia. - Czy firma DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów posiada spektrometr? - Tak. W siedzibie firmy możemy znaleźć spektrometry renomowanej firmy Olympus, które w przeciągu paru sekund są wstanie dokonać dokładnej analizy zawartości metali szlachetnych w katalizatorze. Co więcej firma posiada zezwolenie Państwowej Agencji Atomistyki w zakresie wykonywania badań laboratoryjnych. - Jak wygląda proces rozliczania? - Pieniądze natychmiastowo przelewane są na podane przez Państwa konto. - A co jeżeli Moja stacja demontażu znajduje się w innym mieście? - To żaden problem! Pokrywamy koszty transportu.

Jak profesjonalna firma wycenia katalizatory?

Jak profesjonalna firma wycenia katalizatory?

Skupy katalizatorów z roku na rok cieszą się coraz większa popularnością. Dlaczego? Ponieważ katalizatory coraz częściej ulegają uszkodzeniom bądź zużywają się przez co wymagają wymiany. Rośnie również liczba świadomych użytkowników pojazdów, którzy wiedzą że nie nadający się do użytkowania w pojeździe katalizator ma nadal swoja wartość, która w wielu przypadkach jest całkiem spora, a co za tym idzie jego sprzedaż może w znaczący sposób pozwoli na obniżenie kosztów rozwiązania problemu z niesprawnym katalizatorem. Niestety na rynku funkcjonuje sporo firm specjalizujących się w skupie katalizatorów w których jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia. Jak rozpoznać profesjonalna firmę zajmującą się skupem katalizatorów? Poszukiwanie profesjonalnej firmy zajmującej się skupem katalizatorów rozpocznijmy od sprawdzenia czy dana firma posiada wszystkie niezbędne zezwolenia oraz certyfikaty. Kolejnym krokiem jest poznanie dokładnego mechanizmu wyceny katalizatorów. Przykładem firmy wyceniającej w profesjonalny sposób katalizatory jest DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów - https://katalizatorychrzanow.pl/, która od wielu lat jest liderem skupu katalizatorów. Największym plusem jest gwarancja stałej ceny (cena w dniu wyceny jest taka sama jak w dniu sprzedaży) oraz możliwa wycena online, która w znaczny sposób przyspiesza transakcje. Co ciekawe w wielu przypadkach cena jest nawet o 40% większa niż w przypadku innych skupów. Dlaczego? Ponieważ największym jej partnerem biznesowym jest Giełda w Londynie. Dodatkowo DS Auto Sp. Z o.o. Chrzanów posiada spektrometr najwyższej jakości wraz z aktualnym zezwoleniem wydanym przez Państwową Agencje Atomistyki, dzięki czemu możemy być pewni, że nie zostaliśmy oszukani. Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest czytelność strony internetowej na której bez większego problemu mamy dostęp do aktualnych cen katalizatorów. Niestety w większości przypadków firmy aktualizują informacje zawarte na stronie stosunkowo rzadko. Jak wygląda proces rozliczania? W przypadku profesjonalnej firmy zajmującej się skupem katalizatorów pracownik powinien zapytać się czy sprzedaż odbywać będzie się na zasadzie umowy kupna sprzedaży czy faktury VAT. W przypadku firmy DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów do kwoty 15 000 złotych możemy zdecydować się na wypłatę na miejscu gotówki. W przypadku przekroczenia tej kwoty otrzymamy zapłatę w postaci przelewu na podane przez Nas konto, a potwierdzenie przelewu otrzymamy natychmiastowo. Co więcej pracownik pomoże w wypełnieniu niezbędnych dokumentów. W przypadku zdecydowania się na rozliczenie na zasadzie faktury VAT skupujący zapewnia bezpłatny dowóz katalizatora do skupu. W przypadku, gdy współpraca nie będzie jednorazowa możemy liczyć na specjalne bonusy.

Dlaczego katalizatory tanieją lub drożeją?

Dlaczego katalizatory tanieją lub drożeją?

Katalizator jest podstawowym elementem każdego układu wydechowego w samochodzie. Z wyglądu niepozornie wyglądająca puszka we wnętrzu kryje cenne metale szlachetne takie jak platyna, rod bądź pallad. To właśnie ich ilość w katalizatorze przyczynia się do wyceny w skupie katalizatorów. W zależności od ilości poszczególnych metali szlachetnych cena może być wyższa bądź niższa. Na początku pamiętajmy, aby korzystać z usług profesjonalnych skupów katalizatorów, ponieważ tylko one zapewniają najlepsze ceny oraz bezpieczeństwo transakcji. Wśród liderów na polskim rynku znajdziemy firmę DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów -> https://katalizatorychrzanow.pl/ spełniająca wszystkie niezbędne wymagania dotyczące skupu katalizatorów. Co więcej firma gwarantuje wysokie ceny dzięki pomijaniu pośredników oraz współpracą ze światowymi potentatami w kwestii odzyskiwania metali szlachetnych. Czy mogę liczyć na rzetelny pomiar zawartości metali szlachetnych w moim katalizatorze? Profesjonalny skup katalizatorów powinien być wyposażony w spektrometr czyli urządzenie dzięki któremu jesteśmy wstanie dokonać analizy składu chemicznego. Firma DS AUTO Sp. z o.o dysponuje dwoma profesjonalnymi urządzeniami do przeprowadzania pomiarów. Co więcej otrzymała zezwolenie wydane przez Państwową Agencje Atomistyki do prowadzenia tego typu pomiarów. Wszystkie te czynniki wpływają na obsługę klienta na wysokim poziomie. Czy ceny zmieniają się często? Z racji, że firma DS AUTO Sp. z o.o. współpracuje z potentatami w kwestii odzyskiwania metali szlachetnych, a przy tym chce zapewnić jak najlepsze ceny swoim klientom ceny często ulegają zmianie. DS AUTO Sp. z o.o. wychodząc naprzeciw swoim klientom zapewnia gwarancje utrzymania ceny polegającą na tym, iż cena w dniu wyceny będzie identyczna jak w dniu sprzedaży. Takie rozwiązanie stosuje bardzo mało firm, dlatego przed wyborem konkretnego odbiorcy należy zapytać czy możemy liczyć na takie rozwiązanie. Wybierając firmę DS AUTO Sp. z o.o. Chrzanów możemy liczyć również na obsługę na najwyższym poziomie- pracownicy udzielą wszystkich informacji oraz pomogą wypełnić niezbędne elementy. Co więcej dzięki możliwości wyceny online w bardzo krótkim czasie jesteśmy wstanie otrzymać konkretną informacje.

Zapach spalin wewnątrz pojazdu. Gdzie szukać problemu?

Zapach spalin wewnątrz pojazdu. Gdzie szukać problemu?

Jedna z nieprzyjemniejszych usterek, które mogą spotkać każdego użytkownika pojazdu jest dostający się zapach spalin do kabiny pasażerskiej. Gdzie szukać problemu? Nie ignoruj problemu! Gdy zapach spalin wyczuwalny jest wewnątrz pojazdu nie dopuszczalne jest ignorowanie takiego zachowania. Co więcej wystąpienie takiego problemu nie musi oznaczać poważnej usterki, która pociągnie za sobą spore wydatki. W większości przypadków przyczyna pojawienia się zapachu spalin w pojeździe jest nieszczelny układ wydechowy. Od czego zacząć? Zdiagnozowanie przyczyn zapachu spalin wewnątrz kabiny pasażerskiej należy rozpocząć od sprawdzenia czy sytuacja ta jest regularna i czy występuje zawsze w tym samym momencie. W niektórych przypadkach, szczególnie gdy nasze auto jest samochodem miejskim, a co za tym idzie długość układu wydechowego jest stosunkowo krótka. Długość układu wydechowego może mieć znaczenie, ponieważ częstym problemem jest zasysanie spalin do wnętrza pojazdu, pomimo sprawnego układu. Dzieje się tak ponieważ wloty wentylacyjne „zaciągają” powietrze również spod maski pojazdu. Dostawanie się spalin pod maskę pojazdu nie jest czymś niedopuszczalnym. Dzieje się tak najczęściej podczas postoju i silnego wiatru, który wieje w przeciwną stronę niż wydostające się spaliny do atmosfery. Proces ten jednak występuje przez krótki czas, co gorsza nie da się go uniknąć. Jeżeli problem występuje ciągle? Podchodząc do problemu czysto statystycznie ponad 90% przypadków zasysania spalin do wnętrza pojazdu spowodowane jest nieszczelnością układu wydechowego. W takim przypadku należy znaleźć źródło wydostawania się spalin, a następnie dokonać uszczelnienia. Już na początku należy pamiętać, że nawet znaleziona nieszczelność w tylnej części pojazdu raczej nie będzie przyczyna problemu. Proces sprawdzenia szczelności należy rozpocząć od sprawdzenie łącznika elastycznego, który umiejscowiony jest tuż za katalizatorem. To właśnie on jest najczęstszym winowajcom nieszczelności układu. Jeżeli jego stan techniczny nie wzbudza wątpliwości przyjrzymy się połączeniom tłumika środkowego oraz uszczelka pod kolektorem wydechowym. Rzadziej dochodzi do uszkodzeń samego kolektora wydechowego oraz katalizatora. Przedostanie się spalin do wnętrza kabiny spowodowane może być efektem ubocznym zatartego zaworu EGR, który jest zaworem zwrotnym w układzie wydechowym. Co ciekawe problem zatartego EGR i zapachem spalin wewnątrz pojazdu najczęściej spotykana jest w starszych pojazdach. Dlaczego? Ponieważ elektronika pojazdu nie „wychwyciła” problemu z zaworem EGR, a skutki już są wyczuwalne. W takim przypadku pozostają Nam dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest dokładne jego wyczyszczenie szczególnie z sadzy oraz rdzy. W większości przypadków zawór można bez większego problemu rozebrać. Drugim rozwiązaniem jest zakup nowego zaworu EGR. Pamiętajmy, aby podczas zakupu dokładnie sprawdzić czy dany element będzie pasował do naszego pojazdu. Sprawdźmy zarówno markę, model, silnik oraz rok produkcji. Najgorszą z możliwych przyczyn przedostania się spalin do wnętrza pojazdu to sytuacja, gdy krótko po odpaleniu pojazdu i uruchomieniu ogrzewania czujemy ich zapach. Dlaczego? Ponieważ jedyną drogą która spaliny mogły się dostać do nagrzewnicy jest układ chłodzenia. Spaliny w układzie chłodzenia to efekt awarii uszczelki pod głowica, która jest poważna usterka i wymaga natychmiastowej naprawy. Gdy we wnętrzu naszego pojazdu poczujemy zapach spalin nie lekceważmy problemu tylko jak najszybciej zdiagnozujmy i rozwiążmy przyczynę ich pojawienia.

Urwany układ wydechowy. Co zrobić?

Urwany układ wydechowy. Co zrobić?

Niestety awarie pojawiają się w najmniej oczekiwanych dla nas momentach. Tak samo jest z awarią układu wydechowego, a dokładniej z jego urwaniem. Niestety nie zawsze jesteśmy wstanie poradzić sobie samodzielnie z jego naprawa. Urwany układ wydechowy kojarzony jest przede wszystkim z olbrzymim hałasem, który powstaje z racji krótszej drogi wydostawania się spalin do atmosfery. W skrajnych przypadkach urwanie dostarcza także efektu wizualnego w postaci wydostających się iskier spod pojazdu. Dlaczego? Ponieważ urwany fragment wydechu wraz poruszaniem się pojazdu trze o powierzchnie, gdzie dochodzi do tarcia czego efektem ubocznym jest powstanie iskier, które mogą być niebezpieczne. Kiedy dochodzi do urwania się układu wydechowego? Do urwania się układu wydechowego najczęściej dochodzi podczas zjeżdżania bądź podjeżdżania pod wysoki krawężnik oraz szybkiej jazdy po nierównościach. W skrajnych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia sytuacji, gdy jakiś element wystający z powierzchni drogi zostanie zahaczony o nasz układ wydechowy, a efektem tego uderzenia będzie wyrwanie. Urwany wydech. Od czego zacząć? W przypadku urwania wydechu podczas jazdy pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest natychmiastowe zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu. Pamiętajmy, aby unikać zatrzymywania się na jezdni, ponieważ takie zachowanie stanowi zagrożenie w ruchu drogowym, co więcej policja może ukarać nas mandatem. Starajmy się również podczas szukania idealnego miejsca do zatrzymania się unikać pojazdu pod wysokie krawężniki. Gdy nasz pojazd zostanie zatrzymany w bezpiecznym miejscu możemy przystąpić do odpowiedniej diagnozy. Najczęstszą przyczyna nagłego wystąpienia problemu z układem wydechowym jest wyskoczenie gumowego elementu odpowiedzialnego za montaż rury wydechowej do mocowań. W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego jak ponownie dokonać montażu przy użyciu tego samego gumowego elementu. Niestety należy zdawać sobie sprawę, że konieczna będzie jego wymiana, ponieważ najprawdopodobniej w niedługim okresie czasu problem znów się pojawi. Koszt gumowego elementu jest bardzo mały, a jego wymiana bardzo łatwa. Kolejna przyczyna urwania się układu wydechowego jest uszkodzenie metalowego mocowania. Niestety w takim przypadku nie jesteśmy wstanie nic zrobić. Oczywiście wiele osób w takim przypadku próbuje chwilowo „podwiązać” wydech jednak odradzam tego typu rozwiązanie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na nie wykorzystajmy do tego najlepiej drut wiązałkowy. Niedopuszczalne jest stosowanie chociażby sznurka, ponieważ temperatura układu wydechowego zwyczajnie przyczyni się do jego spalenia. W większości przypadków powodem urwania się wydechu jest jego zły stan techniczny, a konkretniej obecność rdzy, która znacząca go wyniszcza. W przypadku, gdy pod samochodem nie „wisi” układ wydechowy przyczyny należy szukać gdzie indziej. Często dochodzi do rozszczelnienia się kolektora wydechowego. W takim przypadku możemy spróbować dalszej jazdy, której celem powinien być warsztat samochodowy. Jazda z uszkodzonym układem wydechowym skutkować będzie zarówno głośna praca jak i większym zużyciem paliwa. Pamiętajmy, jeżeli większa część naszego układu wydechowego znajduje się na drodze nie pozostaje Nam nic innego jak skorzystanie z pomocy drogowej, która w bezpieczny sposób przetransportuje nasze auto do mechanika.

Dolnośląskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Oława TAK TAK TAK Marek 669380097
Brzeźniki TAK TAK TAK Norbert 509367948
Biała TAK TAK TAK Andrzej 785626873
Kujawsko-Pomorskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Całe województwo NIE TAK TAK Łukasz 662400410
Lubelskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Pruszków TAK TAK TAK Bogdan 606987490
Chełm TAK TAK TAK Ireneusz 660926400
Puławy TAK TAK TAK Rafał 790655707
Lublin TAK TAK TAK Marek 517308419
NIE TAK TAK Paweł 693726643
Lubuskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Zielona Góra NIE TAK TAK Krzysztof 665887774
Chojnów TAK TAK TAK Andrzej 785626873
Łódzkie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Łódź TAK TAK TAK Rafał 662770000
Łódź TAK TAK TAK Łukasz 662400410
Bełchatów NIE TAK TAK Piotr 531641390
Pajęczno TAK TAK TAK Michał 792066808
Małopolskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Tarnów TAK TAK TAK Kamil 726776172
Chrzanów TAK TAK TAK Dariusz 600824549
Kraków TAK TAK TAK Dariusz 600824549
Kraków TAK TAK TAK Aneta 793090399
Jordanów TAK TAK TAK Stanisław 798778792
Stary Sącz TAK TAK TAK Sebastian 739229229
Sułkowice TAK TAK TAK Ireneusz 886147758
Wieliczka TAK TAK TAK Tomasz 516449756
Wadowice TAK TAK TAK Jacek 507175350
Frydrychowice TAK TAK TAK Sławomir 502120030
Tomice TAK TAK TAK Sławomir 502120030
Mazowieckie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Pruszków TAK TAK TAK Bogdan 606987490
Ciechanów TAK TAK TAK Piotr 502699579
Warszawa NIE TAK TAK Marek 517308419
Sochaczew NIE TAK TAK Bogdan 606 987 490
Nasielsk TAK TAK TAK Daniel 504311587
NIE TAK TAK Paweł 693726643
Piaseczno TAK TAK TAK Kamil 535289779
Opolskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Opole NIE TAK TAK Marcin 796990609
Namysłów TAK TAK TAK Ireneusz 669946290
Podkarpackie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Przemyśl TAK TAK TAK Łukasz 889188462
Rzeszów TAK TAK TAK Kamil 726776172
Ceregowa TAK TAK TAK Aleksandra 785932249
Mielec TAK TAK TAK Arand 503 129 592, dodatkowy: 17 583 74 31
Podlaskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Suwałki TAK TAK TAK Rafał 511039104
Pruszków TAK TAK TAK Bogdan 606987490
Białystok NIE TAK TAK Marek 517308419
Białystok TAK TAK TAK Piotr 690470628
Pomorskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Gdynia TAK TAK TAK Antoni 508259482
Szczecin NIE TAK TAK Daniel 576555145
Malbork TAK TAK TAK Bartłomiej 666327947
Nowy Staw TAK TAK TAK Bartłomiej 666327947
Śląskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Gliwice TAK TAK TAK Tomasz 694717717
Mysłowice TAK TAK TAK Marcin 796990609
Czechowice-Dziedzice TAK TAK TAK Tomasz 694717717
Katowice TAK TAK TAK Marcin 796990609
Częstochowa NIE TAK TAK Damian 511042247
Koniecpol TAK TAK TAK Mariusz 782012796
Świętokrzyskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Miedziana góra TAK TAK TAK Mateusz 504429368
Ćmińsk TAK TAK TAK Damian 511042247
Michałów TAK TAK TAK Piotr 605268575
Tuczępy TAK TAK TAK Jacek 880843685
Warmińsko-Mazurskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Morąg TAK TAK TAK Daniel 602712043
Wielkopolskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Przeźmierowo NIE TAK TAK Michał 609010599
Poznań TAK TAK TAK Michał 609010599
Poznań NIE TAK TAK Grzegorz 732740075
Zachodniopomorskie
Miejscowość Punkt stacjonarny obsługi Dojazd do klienta Wycena po numerach Imię Telefon
Szczecin NIE TAK TAK Daniel 576555145